شرکت ساخت ویلا سوئیسی

حسی که همواره ویلای سوئیسی A فریم ایجاد می‌کند، نوعی نماد تعالی، برتری جویی و آرزو است. یکی از دلایلی که این نوع ویلا بسیار مورد توجه است، همین حسی‌ست که القا می‌کند. ساخت ویلای چوبی به نسبت هزینه‌ی بالاتری نسبت به سایر انواع ویلا‌ها دارد و از نظر شرایط آب و هوایی با شمال کشور کاملا منطبق با شرایط است و حافظ مناسب سازه مقابل برف و باران است که بزرگ‌ترین مزیت آن به حساب می‌آید.

شرکت ساخت ویلا سوئیسی​
مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

متریال چوب برای ویلای سوئیسی

کلبه‌ی سوئیسی را با متریال‌های متفاوتی میتوان ساخت؛ اما به دلیل سرعت عمل و حس انعکاسی قوی‌ای که از شهر‌های شمالی ایجاد می‌کند، متریال چوب و زیر شاخه‌هایش را انتخاب می‌کنند. مانند؛ ترموود، چوب‌پلاست، الوار فشرده شده‌ی چوب و…

ویلای سوئیسی انتخاب اقتصادی

چیزی که هگام ساخت کلبه چوبی می‌تواند هزینه‌های آن را کم کند، انتخاب متریال است، طبیعتا ویلای تمام چوب روس یا تمام شیشه، اقتصادی نیست. اگر ظاهر چوبی ویلا برای‌تان مهم نیست، از بتن ریخته‌گری می‌توانید استفاده کنید که تقریبا هزینه‌ها را به نصف می‌رساند یا به جای سقف آندولین میتوانید از ورق گالوانیزه استفاده کنید، بنابراین چیزی که تاثیر حداکثری روی ساخت هزینه‌ی ویلا را دارد در درجه‌ی اول مصالح است و سپس پلان اجرایی است.

متریال چوب برای ویلای سوئیسی​
معایب ویلای سوئیسی​

معایب ویلای سوئیسی

به دلیل حفظ شکل A فریم دست شما در طراحی نقشه خیلی باز نیست، اگر میخواهید ویلای سوئیسی دوبلکس داشته باشید و اتاق خواب‌ها را در طبقه‌ی بالا بگذارید، بهتر است پنجره سقفی نیز تعبیه کنید که فضا بسته و کم نور به نظر نرسد. در صورتی که ویلای کمتر از 30 متر مربع را در نظر داشته باشید، هزینه برای شما برابر با یک ویلای 30 متر مربعی می‌شود. چون از نظر طراحی و اسکلت به همان مقدار زمان و مصالح به کار می‌رود. خانه‌های سوئیسی اگر بیشتر از سه طبقه ساخته شوند، زیبایی ظاهر خود را از دست می‌دهند. چرا که در حالت عادی ارتفاع این کلبه‌ها بیشتر از سایر کلبه‌ها در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اگر خواهان فضای بیشتری باشید، جای اضافه کردن به طبقات باید یک ویلا سوئیسی دیگر در کنار ویلای اولیه‌ی خود بسازید.

مزایای ویلای سوئیسی

  • برای زمین‌های کوچک بهترین انتخاب است.
  • عایق خیلی قوی نسبت به سرما است (در زمستان حتی اگر برف روی سقف کلبه بشیند، خود برف نیز به عنوان عایق دوم عمل می‌کند.).
  • در صورتی که به درستی طراحی شود، نورگیری قوی‌ای دارد.
  • هرچقدر متراژ ویلا بیشتر شود، بازهم نیازی به دیوار حمال یا تیر حمال ندارد، پس همواره نقشه‌ی کاملا بازی در اختیار دارید.
  • در صورتی که به صورت پیش ساخته اجرا شود، مونتاژ آن بسیار آسان است و جزء ویلاهای سریع، به حساب می‌آیند.
مزایای ویلای سوئیسی​

نکاتی در مورد طراحی کلبه A فریم

  • اگر می‌خواهید اصالت سبک مینیمال کلبه سوئیسی حفظ شود، بهتر است در طراحی از تراس تمام شیشه استفاده کنید.
  • ویلا سوئیسی در صورتی که فوندانسیون استانداردی داشته باشد، امکان استقرار بر رو ارتفاعات و شیب هم دارد، پس از طراحان معتبری، بخواهید قبل از نقشه، منطقه و بافت آن را بررسی کنند.
  • اگر برای شما تنها مدت ساخت و آماده شدن یک ویلا مهم است، کلبه‌های A فریم را در اولویت قرار دهید.

بهترین سازنده‌ی ویلا سوئیسی در شمال کشور

گروه فرلی‌ویلا با طراحی و ساخت بیش از 120 ویلا سوئیسی در کشور، برای شما راحت‌ترین شرایط جهت طراحی و ساخت ویلا را فراهم می‌آورد. نمایندگان ما در شمال کشور آماده‌ی بازدید از زمین شما و ارائه مشاوره جهت انتخاب راحت‌تر هستند. یکی از مواردی که در انتخاب سازنده‌ ویلاهای سوئیسی باید در نظر داشته باشید، این است؛ شرکت به شما یک کلبه‌ی دائمی با تمامی امکانات رفاهی را ارائه دهد. بسیاری از افراد بدون فونداسیون و بدون دیوار‌های عایق و موارد ایمنی، کلبه‌های ارزان‌تری ارائه می‌دهند. پس همواره از تعهدات سازنده نسبت به سازه‌ی خود اطمینان حاصل کنید. و قیمت‌ها را نسبت به تعهدات و امکاناتی که به شما می‌دهند، مقایسه کنید.

محوطه‌سازی ویلا سوئیسی

اگر میخواهید به گونه‌ای محوطه‌سازی کنید که ویلای شما بیشتر به چشم بیاید، استفاده از سنگ ریزه‌های سفید، گیاهانی با برگ‌های ابلقِ سبز تیره، درختچه‌های بنسای، کاکتوس‌های پهن برگ انتخاب کنید. در حد امکان از گیاهان خودرو استفاده نکنید، چون نمای ویلای شما را می‌توانند از سادگی خارج کنند. از دیگر المان‌های مینیمال برای محوطه‌سازی می‌توان به آتشکده‌ی طبیعی، فلاور باکس‌های فلت سفید، برکه یا آبنماهایی زاویه دار (مربع، مستطیل) نیز می‌توانید استفاده کنید.

پروژه‌های ویلایی

مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

پرسش و پاسخ

اگر تنها بخواهید نمای خارجی ویلا چوب کار شود، میانگین قیمت از 14 میلیون تومان است. اگر داخل کلبه هم بخواهید تمام چوب کار کنید، میانگین متری 17 میلیون تومان است.

بسته به متراژ (کمترین متراژ 30 متر مربع)، حداقل زمان 28 روز است.

معمولا تیم فرلی‌ویلا به گونه‌ای برنامه ریزی می‌کند که ویلا سریع‌تر از زمان گفته شده، آماده شود. در غیر این صورت به ازای هرروز، دیرکرد به اندازه‌ی یک روز اجاره‌ی ویلای شما در آن منطقه به شما دیرکرد پرداخت می‌شود.