ویلای پیش ساخته بتنی یا فلزی

ویلای پیش ساخته بتنی یا فلزی؟

ویلا پیش ساخته تفکر مدرن و البته جذاب است که سبک معماری تا خانه‌سازی را به ‌کلی تغییر داده است. این نوع ویلاسازی را با روش‌های گوناگون از قبیل ویلا پیش ساخته بتنی و یا فلزی انجام می‌دهند. در تمامی این روش‌ها قرار است تا قطعات پازل گونه ویلا را در محل کارخانه آماده کنیم و این بخش‌های جدا از هم را در محل پروژه سرهم‌بندی کنیم. به ‌این ‌ترتیب ساختمان ویلایی ما در مدت زمانی کوتاه با صرف هزینه بسیار کم جهت دستمزد کارگران و دور ریز کم مصالح و متریال‌ها ساخته خواهد شد. با این ‌وجود ویلای پیش ساخته فلزی بهتر است یا بتنی؟ شما به ‌عنوان مجری طرح کدامیک را انتخاب می‌کنید؟
مقایسه ویلای پیش ساخته بتنی با فلزی از جنبه‌های گوناگون امکان‌پذیر است. مقاومت سازه، سرعت اجرای سازه، هزینه‌ها، پارامترهای معماری و… همگی از جمله نکاتی است که در این مقایسه مورد توجه قرار می‌گیرند. در این مقاله از فرلی ویلا نیز قصد داریم تا به بررسی پارامترهای کلیدی از مقایسه‌ی ویلای پیش ساخته بتنی و فلزی بپردازیم.

ایده طراحی ویلا

ایده طراحی ویلا | بایدها و نبایدهای ایده پردازی

ایده طراحی ویلا اولین فاکتور تعیین‌ کننده برای طراحی است. برای خیلی‌ها که به‌ دنبال خلق ویلایی منحصر به ‌فرد هستند و می‌خواهند تا ساختمانی ساختار شکن را بیافرینند، داشتن ایده طراحی ویلا اولین و البته چالشی‌ترین مرحله است. اما این ایده از کجا می‌آید؟ چطور می‌توانیم در طراحی ویلا ایده‌پردازی کنیم؟ آیا برای این کار لازم است تا معماری با تجربه و یا مهندس عمرانی کار بلد باشیم؟
تمام کسانی که در تکاپوی ایده برای ساخت ویلا هستند، قطعاً رؤیای رسیدن به ویلایی خاص با نمایی جذاب و فضایی کاربردی را در سر می‌پرورانند. در عین ‌حال تکرار از کلیشه‌ها و ساخت بنایی شبیه به دیگران چندان چنگی به دل نمی‌زند. اما خبر خوب این است که برای داشتن و پروراندن ایده طراحی ویلا نیازی نیست تا حتماً یک معمار برجسته باشید. زیرا معمارها هنر تبدیل کردن ایده‌ها به نقشه‌های مهندسی شده را می‌دانند. اما ایده از دنیای خلاقیت‌ها می‌آید و هر کسی با اندکی خلاقیت می‌تواند ایده‌پردازی توانمند برای طراحی ساختمان‌های ویلایی باشد. نکته کلیدی ایجاد خلاقیت است و بهترین راهکار الهام گرفتن از سبک‌های شناخته ‌شده است.
برای ایده‌ ساخت ویلا لازم است تا در دایره سبک‌های شناخته ‌شده معماری قدم بردارید. در این مقاله از فرلی ویلا به اهمیت سبک‌ها در ایده طراحی ویلا صحبت خواهیم کرد و به نکته‌های کلیدی و توسعه ایده‌های خام تا پروژه‌های حرفه‌ای می‌پردازیم.

طراحی ویلا شیشه ای

اصول پایه طراحی ویلا شیشه ای

بهره‌مندی از محیط طبیعی، داشتن چشم‌انداز زیبا، حس همراهی با طبیعت همگی از شرایط ایده‌آل خانه‌های ویلایی هستند. معماران نیز برای تحقق این رؤیاهای جذاب انواع ایده‌های خلاقانه را ابداع کرده‌اند. مانند طراحی ویلا شیشه ای که مقدمه ساخت ویلایی بدون مرز است.
طراحی ویلا شیشه ای از ایده‌های مدرن در ساخت بناهای تفریحی محسوب می‌شود. این ایده به ‌دنبال بهره‌مندی حداکثری از محیط طبیعی اطراف ساختمان‌های ویلایی شکل‌ گرفته است و حالا تجربه‌ای جدید و توسعه مدرن و ایده‌هایی خلاقانه را دنبال می‌کند. هماهنگی با طبیعت، ایجاد حس بصری دلنشین و چشم‌انداز کامل از محیط، ویژگی قابل ‌توجه ساخت ویلا شیشه ای است.
ایده طراحی ویلا شیشه ای سال‌ها است که مطرح ‌شده و حتی برخی از این ساختمان‌ها در دسته بندی معماری کلاسیک قرار می‌گیرند. اما به ‌هر حال آنچنان سروصدایی به پا نکرده‌اند و هنوز هم در جمع ایده‌های بکر و خلاقانه قرار دارند. این ایده آن‌قدر کمیاب است که هر کسی با دیدن ویلا شیشه ای مجذوب آن خواهد شد. اما ساخت چنین ویلاهایی در عین زیبایی چالش‌هایی نیز دارد. از خطر شکستن شیشه تا گرمایش ساختمان و… مباحث جدی در ساخت ویلا شیشه ای هستند. در این مقاله از فرلی ویلا به تمام اصول پایه ساخت ویلا شیشه ای می‌پردازیم.

دکوراسیون ویلا کوچک

8 نکته برای دکوراسیون ویلا کوچک

ویلاهای کوچک را به مانند ساختمان‌های بزرگ دیزاین نکنید. چرا که باید هنرمندانه از تکنیک‌های دکوراسیون ویلا کوچک برای هر چه بزرگتر نشان‌ دادن فضای ساختمان استفاده کنید. در عین ‌حال وسایل و ملزومات دست‌ و پاگیر نباشند و تعادلی میان فضای محدود ساختمان و تجهیزات زیبا و کاربردی ایجاد شود.
در ویلاهای بزرگ دست بازی دارید و به ‌راحتی می‌توانید از انواع ملزومات و سبک‌های دکوراسیون استفاده کنید. حتی قادر هستید تا از چندین دست مبلمان بهره‌مند شوید. اما اینجا با یک ساختمان اصطلاحاً نقلی روبرو هستید و باید هنرمندانه برای استفاده مفید از تمامی فضاها دست‌ به ‌کار شوید. در این مقاله از فرلی دیزاین به ۸ تکنیک ساده اما کاربردی برای دکوراسیون خانه ویلایی کوچک می‌پردازیم.

طراحی ویلا دوبلکس

نکات حیاتی و اصول طراحی ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس سبکی مدرن، جذاب و همیشه هیجانی در دنیای ویلاسازی است. تقریباً عموم کسانی که برای هر نوع سبک طراحی ویلا در هر نوع اقلیم و با هر نوع بودجه اقدام می‌کنند، به ساخت و طراحی این نوع ویلا و یا معماری با تلفیقی از بنای دوبلکس علاقه دارند. اما اصول طراحی ویلا دوبلکس چیست؟
طراحی ویلا دوبلکس با هدف بهره‌مندی هر چه بیشتر از زمین انجام می‌شود. به شکلی که می‌توانیم در زمین‌های کوچک و یا زیربنای محدود، از فضای ساختمان بیشتری استفاده کنیم. در عین ‌حال قادر هستیم تا با نکات طراحی ویلا دوبلکس از ویو جذاب‌تری بهره‌مند شویم و حتی به خلق پلان خارجی مانند تراس و بالکن‌های بزرگ در کنار پلان داخلی بپردازیم. از طرفی صاحب یک خانه با طراحی مدرن هستیم که در فضاسازی‌ها یکپارچگی مناسبی برقرار شده ‌است. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته‌هایی حیاتی از اصول طراحی ویلا دوبلکس می‌پردازیم.

طراحی هتل توریستی

راهنمای طراحی مجتمع توریستی

صنعت گردشگری توسعه پایداری را تجربه می‌کند. حالا همه ساله میلیون‌ها گردشگر مشتاق در سراسر جهان به سیر و سیاحت می‌پردازند و در این سفرهای خود به بهره‌مندی از خدمات گردشگری نیاز دارند. مجتمع‌های توریستی بهترین مکان برای جذب گردشگران و ارائه خدمات به آنها است. طراحی مجتمع توریستی نیز با رویکرد ارائه خدمات گردشگری انجام خواهد شد.
اصول طراحی هتل توریستی بر مبنای راحتی و خدمات کامل تفریحی است. در چنین مجتمع‌هایی باید برای برطرف شدن هر نوع نیاز گردشگر برنامه داشته باشیم. گردشگران در مدت زمان اقامتشان به فضاهایی از قبیل هتل، هتل آپارتمان و حتی ویلاها برای اسکان نیاز دارند. اما آیا تمام نیاز آنها در اسکان خلاصه شده‌ است؟ قاعدتاً این‌طور نیست. از تفریح و سرگرمی تا خرید و خوراکی و همچنین بهره‌مندی از مظاهر فرهنگی و بازدید از طبیعت و اقلیم منطقه همگی در برنامه‌های گردشگران جای دارند. در طراحی مجتمع توریستی باید برای تمامی این نیازها و برطرف شدن کامل آنها برنامه‌ریزی کنیم. در این مقاله از فرلی ویلا به تشریحی جامع و البته مختصر از اصول طراحی هتل توریستی می‌پردازیم.

طراحی اتاق بازی

نکته هایی برای طراحی اتاق بازی ویلا

بازی در ویلا همیشه جذاب است. خانه‌های ویلا برای استراحت، تفریح و دورهمی‌های ما هستند و بازی‌های گروهی نقش پررنگی از این دورهمی‌ها را شامل می‌شود. اما این بازی‌ها زمانی شیرین‌تر و جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر هستند که در مکانی مناسب و فضای تخصصی از ویلا انجام شوند. اهمیت طراحی اتاق بازی ویلا برای سروسامان دادن به این دورهمی‌های شاد و خانوادگی است.
طراحی اتاق بازی ویلا برای تخلیه هیجان‌ها، ایجاد حس دورهمی فارغ از دیگر دغدغه‌ها، محیطی زیبا و پویا و… انجام می‌شود. در عین ‌حال بسیاری از بازی‌ها دارای ابزارها و تجهیزات بزرگی هستند که باید در مکانی مناسب مستقر شده؛ به شکلی که تأثیری در دکوراسیون دیگر فضاهای ساختمانی نگذارد. این در حالی است که دکوراسیون اتاق بازی ویلا به ‌کلی با دیزاین اصلی ویلا متفاوت است. برای همین است که باید هوشمندانه به‌ دنبال خلق فضایی اختصاصی باشیم. در این مقاله از فرلی دیزاین نیز به نکات و راهنمای چگونگی طراحی اتاق بازی ویلا می‌پردازیم.

طراحی ویلا فلت

ویلا فلت چیست؟

بهره‌مندی از طبیعت، ویژگی برجسته ساختمان‌های ویلایی است و الگوی معماری بر پایه خانه‌های فلت یکی از بهترین روش‌ها برای همراهی با محیط اطراف ساختمان است. ویلا فلت سبکی ساده اما جذاب و در عین ‌حال دوست‌ داشتنی از طراحی ویلا مناسب برای زمین‌های کوچک، زمین‌های پست و یا زمین‌ها با شیب زیاد است.
ویلا فلت به ساختمانی گفته می‌شود که در یک طبقه بنا شده باشد و فقط از یک سقف مشترک برای تمامی فضاهای ساختمانی استفاده می‌کند. ویژگی برجسته این ساختمان‌ها در ارتفاع کوتاه آنها و هم‌تراز بودن با محیط اطراف است. از این نوع معماری اصطلاحاً با عنوان ویلا همکف نیز یاد می‌کنند. به ‌طور کلی هر نوع ساختمانی که اختلاف سطح آن از زمین بیش‌ از یک متر نباشد و تماماً در یک بنای هم ارتفاع با سقفی متحد ساخته شود، ویلا فلت می‌گویند.
ویلا فلت تمامی فضاها و ویژگی‌های ایده‌آل ساختمان‌های کامل را دارد. معمولاً این نوع ویلا را در ابعاد ۸۰ الی ۱۵۰ متر با جانمایی حداقل دو اتاق خواب، سالن نشیمن، سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه و البته تراس‌هایی زیبا و فراخ طراحی می‌کنند. در این مقاله از فرلی ویلا به بررسی کامل این نوع ساختمان‌ها از نظر معماری و کاربردی می‌پردازیم.