ویلای پیش ساخته بتنی یا فلزی

ویلای پیش ساخته بتنی یا فلزی؟

ویلا پیش ساخته تفکر مدرن و البته جذاب است که سبک معماری تا خانه‌سازی را به ‌کلی تغییر داده است. این نوع ویلاسازی را با روش‌های گوناگون از قبیل ویلا پیش ساخته بتنی و یا فلزی انجام می‌دهند. در تمامی این روش‌ها قرار است تا قطعات پازل گونه ویلا را در محل کارخانه آماده کنیم و این بخش‌های جدا از هم را در محل پروژه سرهم‌بندی کنیم. به ‌این ‌ترتیب ساختمان ویلایی ما در مدت زمانی کوتاه با صرف هزینه بسیار کم جهت دستمزد کارگران و دور ریز کم مصالح و متریال‌ها ساخته خواهد شد. با این ‌وجود ویلای پیش ساخته فلزی بهتر است یا بتنی؟ شما به ‌عنوان مجری طرح کدامیک را انتخاب می‌کنید؟
مقایسه ویلای پیش ساخته بتنی با فلزی از جنبه‌های گوناگون امکان‌پذیر است. مقاومت سازه، سرعت اجرای سازه، هزینه‌ها، پارامترهای معماری و… همگی از جمله نکاتی است که در این مقایسه مورد توجه قرار می‌گیرند. در این مقاله از فرلی ویلا نیز قصد داریم تا به بررسی پارامترهای کلیدی از مقایسه‌ی ویلای پیش ساخته بتنی و فلزی بپردازیم.

طراحی ویلا دوبلکس

نکات حیاتی و اصول طراحی ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس سبکی مدرن، جذاب و همیشه هیجانی در دنیای ویلاسازی است. تقریباً عموم کسانی که برای هر نوع سبک طراحی ویلا در هر نوع اقلیم و با هر نوع بودجه اقدام می‌کنند، به ساخت و طراحی این نوع ویلا و یا معماری با تلفیقی از بنای دوبلکس علاقه دارند. اما اصول طراحی ویلا دوبلکس چیست؟
طراحی ویلا دوبلکس با هدف بهره‌مندی هر چه بیشتر از زمین انجام می‌شود. به شکلی که می‌توانیم در زمین‌های کوچک و یا زیربنای محدود، از فضای ساختمان بیشتری استفاده کنیم. در عین ‌حال قادر هستیم تا با نکات طراحی ویلا دوبلکس از ویو جذاب‌تری بهره‌مند شویم و حتی به خلق پلان خارجی مانند تراس و بالکن‌های بزرگ در کنار پلان داخلی بپردازیم. از طرفی صاحب یک خانه با طراحی مدرن هستیم که در فضاسازی‌ها یکپارچگی مناسبی برقرار شده ‌است. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته‌هایی حیاتی از اصول طراحی ویلا دوبلکس می‌پردازیم.

طراحی ویلا فلت

ویلا فلت چیست؟

بهره‌مندی از طبیعت، ویژگی برجسته ساختمان‌های ویلایی است و الگوی معماری بر پایه خانه‌های فلت یکی از بهترین روش‌ها برای همراهی با محیط اطراف ساختمان است. ویلا فلت سبکی ساده اما جذاب و در عین ‌حال دوست‌ داشتنی از طراحی ویلا مناسب برای زمین‌های کوچک، زمین‌های پست و یا زمین‌ها با شیب زیاد است.
ویلا فلت به ساختمانی گفته می‌شود که در یک طبقه بنا شده باشد و فقط از یک سقف مشترک برای تمامی فضاهای ساختمانی استفاده می‌کند. ویژگی برجسته این ساختمان‌ها در ارتفاع کوتاه آنها و هم‌تراز بودن با محیط اطراف است. از این نوع معماری اصطلاحاً با عنوان ویلا همکف نیز یاد می‌کنند. به ‌طور کلی هر نوع ساختمانی که اختلاف سطح آن از زمین بیش‌ از یک متر نباشد و تماماً در یک بنای هم ارتفاع با سقفی متحد ساخته شود، ویلا فلت می‌گویند.
ویلا فلت تمامی فضاها و ویژگی‌های ایده‌آل ساختمان‌های کامل را دارد. معمولاً این نوع ویلا را در ابعاد ۸۰ الی ۱۵۰ متر با جانمایی حداقل دو اتاق خواب، سالن نشیمن، سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه و البته تراس‌هایی زیبا و فراخ طراحی می‌کنند. در این مقاله از فرلی ویلا به بررسی کامل این نوع ساختمان‌ها از نظر معماری و کاربردی می‌پردازیم.

ساخت نمای ویلا

4 نکته تاثیر گذار برای ساخت نما ویلا

چه چیزی ویلای شما را برجسته می‌کند و آن را به ساختمانی زیبا و هارمونیک تبدیل خواهد کرد؟ قطعاً برای پاسخ به این سوال نظرات گوناگون و فاکتورهای کلیدی متفاوتی مطرح است. اما همگی می‌دانیم که نمای ویلا مهم‌ترین المان در زیباسازی و شخصیت‌ سازی معماری خانه‌های ویلایی است. همین مقدمه ساده کافی است تا از اهمیت طراحی نمای ویلا مطلع شوید.
در طراحی نمای ویلا دست بازی دارید. به ‌راحتی می‌توانید از میان انواع سبک‌های مدرن، کلاسیک، روستیک، سنتی و حتی ایده‌ی خلق خانه‌های روستایی و جنگلی و… نمای ساختمان خود را انتخاب کنید. اما این نما باید با ساختار کلی ساختمان هماهنگ شده و در خلق بنایی زیبا و متناسب موفق باشد. اگر چه در انتخاب نوع نما دست بازی دارید؛ اما لازم است تا در طراحی نما ویلا برخی نکات کلیدی را رعایت کنید. در این مقاله از فرلی ویلا به چهار عامل مهم از اصول طراحی نما برای ساختمان‌های ویلایی می‌پردازیم.

طراحی-در-ویلا

طراحی در ویلا با نگاه امنیتی

زمانی در طراحی ویلا و حتی خلق معماری برجسته شهرک‌های ویلایی تأثیرگذار و الهام ‌بخش هستید که از مهمانان خود به زیبایی و با شکوه منحصر به ‌فردی پذیرایی کرده باشید. اهمیت طراحی سردر ویلا در تکمیل معماری بنای اصلی است. این سردرها که در بخش ابتدایی ورود به محوطه ویلا و یا شهرک میزبان افراد هستند، به ‌راحتی می‌توانند جلوه‌ی مختصری از سبک معماری، سلایق صاحبان ویلا، زیبایی و استقبالی شایسته باشند. در عین حال برای تامین امنیت ویلا و یا شهرک ویلایی الزامی هستند.
طراحی سردر شهرک‌های ویلایی به ‌اندازه‌ی خود ویلاها جایگاه کلیدی دارد. یک سردر زیبا با طراحی هنرمندانه و البته خلاق محور به‌ راحتی نماد عینی از سبک معماری هنر فضاسازی و جلوه‌ای کامل از حس و حال شهرک را تداعی می‌کند. اگر به خلق ویلایی زیبا فکر می‌کنید و یا علاقه دارید تا شهرک‌ها با امنیت کامل هر چه بیشتر در جذب افراد و سرمایه‌گذاری موفق باشند، بهتر است طراحی سردر شهرک‌های ویلایی را جدی بگیرید. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته هایی از اصول طراحی انواع سردر ویلایی می‌پردازیم.

طراحی-و-ساخت-ویلا-در-تهران-دشت

طراحی و ساخت ویلا در تهران دشت

ساخت ویلا در اطراف تهران ایده جذابی است که حالا ذهن خیلی از پایتخت نشین‌ها را درگیر کرده است. در اطراف تهران مناطق خوش آب و هوای زیادی وجود دارد که از فرصت‌های مناسب ویلا سازی برخوردار هستند. تهران دشت، یکی از همین مناطق خوش آب و هوا است. تا جاییکه از آن با عنوان بهشت گمشده در تهران یاد می‌کنند. طراحی و ساخت ویلا در تهران دشت هدف جذابی است. هدفی که قرار است قدم به قدم ما را تا این بهشت گمشده بکشاند.
طراحی و ساخت ویلا در تهران دشت به مانند دیگر مناطق اطراف تهران پررنگ نیست. گویا هنوز ویلا ساز‌ها این بهشت گمشده را آنچنان که باید پیدا نکرده‌اند. ساخت ویلا در تهران دشت علاوه بر بهره مندی از محیط زیبای منطقه می‌تواند فرصت سرمایه‌گذاری ایده‌آل و سودآوری نیز باشد. در این مطلب همراه گروه فرلی ویلا هستید تا با هم به منطقه زیبای تهران دشت سری بزنیم و از فرصت‌های سرمایه گذاری تا ویلاسازی در آن منطقه صحبت کنیم.

بنر طراحی حیاط ویلایی

8 اصل کلیدی برای طراحی حیاط ویلایی

همه خانه‌های ویلایی حیاط دارند و این حیاط اولین فضایی است که هنگام ورود به ساختمان دیده می‌شود. طراحی حیاط ویلایی تأثیر عمیقی بر سبک معماری بنا دارد، تا جاییکه کاملاً مورد توجه افراد تازه‌ وارد قرار می‌گیرد. از طرفی حیاط ویلایی قبل ‌از تأثیر در زیبایی ساختمان مورد استفاده اهالی ویلا قرار خواهد گرفت. با طراحی حیات ویلایی می‌توانیم به ساختمان روح بخشیده و محیط اطراف آن را باصفا و زیباتر نماییم.
دیزاین حیاط ویلایی با کنار هم قرار دادن المان‌های مختلف اعم از پوشش گیاهی در کنار مسیرهای تردد، آلاچیق، استخر، آب‌نما و… شکل می‌گیرد. اگر چه سبک‌ها برای حیاط ویلایی متفاوت هستند؛ اما در همگی آنها به ایجاد فضایی دلنشین و روحیه ‌بخش نیاز داریم. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته‌هایی از طراحی حیاط ویلایی با توجه به سبک‌های مختلف کلاسیک یا مدرن و حتی سنتی ایرانی می‌پردازیم.

پروژه-ویلا-نمای-جدید-زندگی

پروژه ویلا | پروژه‌های شگفت‌انگیز ویلایی

خانه‌های ویلایی برای استراحت ما در محیطی خارج از همهمه شهری ساخته می‌شوند. این خانه‌ها همراه خود روحی از آرامش، صمیمیت و همنشینی با محیط طبیعی اطراف خود دارند. خصوصاً که عموم خانه‌های ویلایی را در مناطق روستایی و یا حاشیه شهرها در مناطق خوش‌ آب‌وهوا می‌سازند و قطعاً علاقه داریم تا خانه‌ی ما با مظاهر فرهنگی، سنتی و یا طبیعی محیط اطراف خود سازگار باشد. در فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا با در نظر گرفتن سلایق شما، نیازهای شما، شرایط اقلیمی منطقه و مظاهر فرهنگی برنامه داریم.
پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا شامل انواع ویلاهای مدرن، سنتی، کلاسیک و حتی روستیک است. کارشناسان گروه فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا در هر سبک از ایده‌های خلاقانه استفاده می‌کنند. در عین ‌حال سبک‌ها در امتداد شرایط اقلیمی موقعیت جغرافیایی ویلا طراحی می‌شوند. از طرفی پس ‌از طراحی ویلا با مرحله پیچیده ساخت ویلا روبرو هستیم. پروژه های ویلایی فرلی ویلا شامل تمامی مراحل از آغاز نقشه‌برداری و طراحی پلان تا مراحل پایانی ساخت ویلا و حتی طراحی محوطه ویلایی است. در ادامه مطلب با برخی از پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا در شهرهای مختلف ایران آشنا شوید.

  • 1
  • 2