ایده طراحی ویلا

ایده طراحی ویلا | بایدها و نبایدهای ایده پردازی

ایده طراحی ویلا اولین فاکتور تعیین‌ کننده برای طراحی است. برای خیلی‌ها که به‌ دنبال خلق ویلایی منحصر به ‌فرد هستند و می‌خواهند تا ساختمانی ساختار شکن را بیافرینند، داشتن ایده طراحی ویلا اولین و البته چالشی‌ترین مرحله است. اما این ایده از کجا می‌آید؟ چطور می‌توانیم در طراحی ویلا ایده‌پردازی کنیم؟ آیا برای این کار لازم است تا معماری با تجربه و یا مهندس عمرانی کار بلد باشیم؟
تمام کسانی که در تکاپوی ایده برای ساخت ویلا هستند، قطعاً رؤیای رسیدن به ویلایی خاص با نمایی جذاب و فضایی کاربردی را در سر می‌پرورانند. در عین ‌حال تکرار از کلیشه‌ها و ساخت بنایی شبیه به دیگران چندان چنگی به دل نمی‌زند. اما خبر خوب این است که برای داشتن و پروراندن ایده طراحی ویلا نیازی نیست تا حتماً یک معمار برجسته باشید. زیرا معمارها هنر تبدیل کردن ایده‌ها به نقشه‌های مهندسی شده را می‌دانند. اما ایده از دنیای خلاقیت‌ها می‌آید و هر کسی با اندکی خلاقیت می‌تواند ایده‌پردازی توانمند برای طراحی ساختمان‌های ویلایی باشد. نکته کلیدی ایجاد خلاقیت است و بهترین راهکار الهام گرفتن از سبک‌های شناخته ‌شده است.
برای ایده‌ ساخت ویلا لازم است تا در دایره سبک‌های شناخته ‌شده معماری قدم بردارید. در این مقاله از فرلی ویلا به اهمیت سبک‌ها در ایده طراحی ویلا صحبت خواهیم کرد و به نکته‌های کلیدی و توسعه ایده‌های خام تا پروژه‌های حرفه‌ای می‌پردازیم.

طراحی ویلا شیشه ای

اصول پایه طراحی ویلا شیشه ای

بهره‌مندی از محیط طبیعی، داشتن چشم‌انداز زیبا، حس همراهی با طبیعت همگی از شرایط ایده‌آل خانه‌های ویلایی هستند. معماران نیز برای تحقق این رؤیاهای جذاب انواع ایده‌های خلاقانه را ابداع کرده‌اند. مانند طراحی ویلا شیشه ای که مقدمه ساخت ویلایی بدون مرز است.
طراحی ویلا شیشه ای از ایده‌های مدرن در ساخت بناهای تفریحی محسوب می‌شود. این ایده به ‌دنبال بهره‌مندی حداکثری از محیط طبیعی اطراف ساختمان‌های ویلایی شکل‌ گرفته است و حالا تجربه‌ای جدید و توسعه مدرن و ایده‌هایی خلاقانه را دنبال می‌کند. هماهنگی با طبیعت، ایجاد حس بصری دلنشین و چشم‌انداز کامل از محیط، ویژگی قابل ‌توجه ساخت ویلا شیشه ای است.
ایده طراحی ویلا شیشه ای سال‌ها است که مطرح ‌شده و حتی برخی از این ساختمان‌ها در دسته بندی معماری کلاسیک قرار می‌گیرند. اما به ‌هر حال آنچنان سروصدایی به پا نکرده‌اند و هنوز هم در جمع ایده‌های بکر و خلاقانه قرار دارند. این ایده آن‌قدر کمیاب است که هر کسی با دیدن ویلا شیشه ای مجذوب آن خواهد شد. اما ساخت چنین ویلاهایی در عین زیبایی چالش‌هایی نیز دارد. از خطر شکستن شیشه تا گرمایش ساختمان و… مباحث جدی در ساخت ویلا شیشه ای هستند. در این مقاله از فرلی ویلا به تمام اصول پایه ساخت ویلا شیشه ای می‌پردازیم.

طراحی ویلا دوبلکس

نکات حیاتی و اصول طراحی ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس سبکی مدرن، جذاب و همیشه هیجانی در دنیای ویلاسازی است. تقریباً عموم کسانی که برای هر نوع سبک طراحی ویلا در هر نوع اقلیم و با هر نوع بودجه اقدام می‌کنند، به ساخت و طراحی این نوع ویلا و یا معماری با تلفیقی از بنای دوبلکس علاقه دارند. اما اصول طراحی ویلا دوبلکس چیست؟
طراحی ویلا دوبلکس با هدف بهره‌مندی هر چه بیشتر از زمین انجام می‌شود. به شکلی که می‌توانیم در زمین‌های کوچک و یا زیربنای محدود، از فضای ساختمان بیشتری استفاده کنیم. در عین ‌حال قادر هستیم تا با نکات طراحی ویلا دوبلکس از ویو جذاب‌تری بهره‌مند شویم و حتی به خلق پلان خارجی مانند تراس و بالکن‌های بزرگ در کنار پلان داخلی بپردازیم. از طرفی صاحب یک خانه با طراحی مدرن هستیم که در فضاسازی‌ها یکپارچگی مناسبی برقرار شده ‌است. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته‌هایی حیاتی از اصول طراحی ویلا دوبلکس می‌پردازیم.

طراحی اتاق بازی

نکته هایی برای طراحی اتاق بازی ویلا

بازی در ویلا همیشه جذاب است. خانه‌های ویلا برای استراحت، تفریح و دورهمی‌های ما هستند و بازی‌های گروهی نقش پررنگی از این دورهمی‌ها را شامل می‌شود. اما این بازی‌ها زمانی شیرین‌تر و جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر هستند که در مکانی مناسب و فضای تخصصی از ویلا انجام شوند. اهمیت طراحی اتاق بازی ویلا برای سروسامان دادن به این دورهمی‌های شاد و خانوادگی است.
طراحی اتاق بازی ویلا برای تخلیه هیجان‌ها، ایجاد حس دورهمی فارغ از دیگر دغدغه‌ها، محیطی زیبا و پویا و… انجام می‌شود. در عین ‌حال بسیاری از بازی‌ها دارای ابزارها و تجهیزات بزرگی هستند که باید در مکانی مناسب مستقر شده؛ به شکلی که تأثیری در دکوراسیون دیگر فضاهای ساختمانی نگذارد. این در حالی است که دکوراسیون اتاق بازی ویلا به ‌کلی با دیزاین اصلی ویلا متفاوت است. برای همین است که باید هوشمندانه به‌ دنبال خلق فضایی اختصاصی باشیم. در این مقاله از فرلی دیزاین نیز به نکات و راهنمای چگونگی طراحی اتاق بازی ویلا می‌پردازیم.

طراحی ویلا فلت

ویلا فلت چیست؟

بهره‌مندی از طبیعت، ویژگی برجسته ساختمان‌های ویلایی است و الگوی معماری بر پایه خانه‌های فلت یکی از بهترین روش‌ها برای همراهی با محیط اطراف ساختمان است. ویلا فلت سبکی ساده اما جذاب و در عین ‌حال دوست‌ داشتنی از طراحی ویلا مناسب برای زمین‌های کوچک، زمین‌های پست و یا زمین‌ها با شیب زیاد است.
ویلا فلت به ساختمانی گفته می‌شود که در یک طبقه بنا شده باشد و فقط از یک سقف مشترک برای تمامی فضاهای ساختمانی استفاده می‌کند. ویژگی برجسته این ساختمان‌ها در ارتفاع کوتاه آنها و هم‌تراز بودن با محیط اطراف است. از این نوع معماری اصطلاحاً با عنوان ویلا همکف نیز یاد می‌کنند. به ‌طور کلی هر نوع ساختمانی که اختلاف سطح آن از زمین بیش‌ از یک متر نباشد و تماماً در یک بنای هم ارتفاع با سقفی متحد ساخته شود، ویلا فلت می‌گویند.
ویلا فلت تمامی فضاها و ویژگی‌های ایده‌آل ساختمان‌های کامل را دارد. معمولاً این نوع ویلا را در ابعاد ۸۰ الی ۱۵۰ متر با جانمایی حداقل دو اتاق خواب، سالن نشیمن، سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه و البته تراس‌هایی زیبا و فراخ طراحی می‌کنند. در این مقاله از فرلی ویلا به بررسی کامل این نوع ساختمان‌ها از نظر معماری و کاربردی می‌پردازیم.

ساخت نمای ویلا

4 نکته تاثیر گذار برای ساخت نما ویلا

چه چیزی ویلای شما را برجسته می‌کند و آن را به ساختمانی زیبا و هارمونیک تبدیل خواهد کرد؟ قطعاً برای پاسخ به این سوال نظرات گوناگون و فاکتورهای کلیدی متفاوتی مطرح است. اما همگی می‌دانیم که نمای ویلا مهم‌ترین المان در زیباسازی و شخصیت‌ سازی معماری خانه‌های ویلایی است. همین مقدمه ساده کافی است تا از اهمیت طراحی نمای ویلا مطلع شوید.
در طراحی نمای ویلا دست بازی دارید. به ‌راحتی می‌توانید از میان انواع سبک‌های مدرن، کلاسیک، روستیک، سنتی و حتی ایده‌ی خلق خانه‌های روستایی و جنگلی و… نمای ساختمان خود را انتخاب کنید. اما این نما باید با ساختار کلی ساختمان هماهنگ شده و در خلق بنایی زیبا و متناسب موفق باشد. اگر چه در انتخاب نوع نما دست بازی دارید؛ اما لازم است تا در طراحی نما ویلا برخی نکات کلیدی را رعایت کنید. در این مقاله از فرلی ویلا به چهار عامل مهم از اصول طراحی نما برای ساختمان‌های ویلایی می‌پردازیم.

طراحی-در-ویلا

طراحی در ویلا با نگاه امنیتی

زمانی در طراحی ویلا و حتی خلق معماری برجسته شهرک‌های ویلایی تأثیرگذار و الهام ‌بخش هستید که از مهمانان خود به زیبایی و با شکوه منحصر به ‌فردی پذیرایی کرده باشید. اهمیت طراحی سردر ویلا در تکمیل معماری بنای اصلی است. این سردرها که در بخش ابتدایی ورود به محوطه ویلا و یا شهرک میزبان افراد هستند، به ‌راحتی می‌توانند جلوه‌ی مختصری از سبک معماری، سلایق صاحبان ویلا، زیبایی و استقبالی شایسته باشند. در عین حال برای تامین امنیت ویلا و یا شهرک ویلایی الزامی هستند.
طراحی سردر شهرک‌های ویلایی به ‌اندازه‌ی خود ویلاها جایگاه کلیدی دارد. یک سردر زیبا با طراحی هنرمندانه و البته خلاق محور به‌ راحتی نماد عینی از سبک معماری هنر فضاسازی و جلوه‌ای کامل از حس و حال شهرک را تداعی می‌کند. اگر به خلق ویلایی زیبا فکر می‌کنید و یا علاقه دارید تا شهرک‌ها با امنیت کامل هر چه بیشتر در جذب افراد و سرمایه‌گذاری موفق باشند، بهتر است طراحی سردر شهرک‌های ویلایی را جدی بگیرید. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته هایی از اصول طراحی انواع سردر ویلایی می‌پردازیم.

طراحی-و-ساخت-ویلا-در-تهران-دشت

طراحی و ساخت ویلا در تهران دشت

ساخت ویلا در اطراف تهران ایده جذابی است که حالا ذهن خیلی از پایتخت نشین‌ها را درگیر کرده است. در اطراف تهران مناطق خوش آب و هوای زیادی وجود دارد که از فرصت‌های مناسب ویلا سازی برخوردار هستند. تهران دشت، یکی از همین مناطق خوش آب و هوا است. تا جاییکه از آن با عنوان بهشت گمشده در تهران یاد می‌کنند. طراحی و ساخت ویلا در تهران دشت هدف جذابی است. هدفی که قرار است قدم به قدم ما را تا این بهشت گمشده بکشاند.
طراحی و ساخت ویلا در تهران دشت به مانند دیگر مناطق اطراف تهران پررنگ نیست. گویا هنوز ویلا ساز‌ها این بهشت گمشده را آنچنان که باید پیدا نکرده‌اند. ساخت ویلا در تهران دشت علاوه بر بهره مندی از محیط زیبای منطقه می‌تواند فرصت سرمایه‌گذاری ایده‌آل و سودآوری نیز باشد. در این مطلب همراه گروه فرلی ویلا هستید تا با هم به منطقه زیبای تهران دشت سری بزنیم و از فرصت‌های سرمایه گذاری تا ویلاسازی در آن منطقه صحبت کنیم.