ایده طراحی ویلا

ایده طراحی ویلا | بایدها و نبایدهای ایده پردازی

ایده طراحی ویلا اولین فاکتور تعیین‌ کننده برای طراحی است. برای خیلی‌ها که به‌ دنبال خلق ویلایی منحصر به ‌فرد هستند و می‌خواهند تا ساختمانی ساختار شکن را بیافرینند، داشتن ایده طراحی ویلا اولین و البته چالشی‌ترین مرحله است. اما این ایده از کجا می‌آید؟ چطور می‌توانیم در طراحی ویلا ایده‌پردازی کنیم؟ آیا برای این کار لازم است تا معماری با تجربه و یا مهندس عمرانی کار بلد باشیم؟
تمام کسانی که در تکاپوی ایده برای ساخت ویلا هستند، قطعاً رؤیای رسیدن به ویلایی خاص با نمایی جذاب و فضایی کاربردی را در سر می‌پرورانند. در عین ‌حال تکرار از کلیشه‌ها و ساخت بنایی شبیه به دیگران چندان چنگی به دل نمی‌زند. اما خبر خوب این است که برای داشتن و پروراندن ایده طراحی ویلا نیازی نیست تا حتماً یک معمار برجسته باشید. زیرا معمارها هنر تبدیل کردن ایده‌ها به نقشه‌های مهندسی شده را می‌دانند. اما ایده از دنیای خلاقیت‌ها می‌آید و هر کسی با اندکی خلاقیت می‌تواند ایده‌پردازی توانمند برای طراحی ساختمان‌های ویلایی باشد. نکته کلیدی ایجاد خلاقیت است و بهترین راهکار الهام گرفتن از سبک‌های شناخته ‌شده است.
برای ایده‌ ساخت ویلا لازم است تا در دایره سبک‌های شناخته ‌شده معماری قدم بردارید. در این مقاله از فرلی ویلا به اهمیت سبک‌ها در ایده طراحی ویلا صحبت خواهیم کرد و به نکته‌های کلیدی و توسعه ایده‌های خام تا پروژه‌های حرفه‌ای می‌پردازیم.

دکوراسیون ویلا کوچک

8 نکته برای دکوراسیون ویلا کوچک

ویلاهای کوچک را به مانند ساختمان‌های بزرگ دیزاین نکنید. چرا که باید هنرمندانه از تکنیک‌های دکوراسیون ویلا کوچک برای هر چه بزرگتر نشان‌ دادن فضای ساختمان استفاده کنید. در عین ‌حال وسایل و ملزومات دست‌ و پاگیر نباشند و تعادلی میان فضای محدود ساختمان و تجهیزات زیبا و کاربردی ایجاد شود.
در ویلاهای بزرگ دست بازی دارید و به ‌راحتی می‌توانید از انواع ملزومات و سبک‌های دکوراسیون استفاده کنید. حتی قادر هستید تا از چندین دست مبلمان بهره‌مند شوید. اما اینجا با یک ساختمان اصطلاحاً نقلی روبرو هستید و باید هنرمندانه برای استفاده مفید از تمامی فضاها دست‌ به ‌کار شوید. در این مقاله از فرلی دیزاین به ۸ تکنیک ساده اما کاربردی برای دکوراسیون خانه ویلایی کوچک می‌پردازیم.

طراحی ویلا دوبلکس

نکات حیاتی و اصول طراحی ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس سبکی مدرن، جذاب و همیشه هیجانی در دنیای ویلاسازی است. تقریباً عموم کسانی که برای هر نوع سبک طراحی ویلا در هر نوع اقلیم و با هر نوع بودجه اقدام می‌کنند، به ساخت و طراحی این نوع ویلا و یا معماری با تلفیقی از بنای دوبلکس علاقه دارند. اما اصول طراحی ویلا دوبلکس چیست؟
طراحی ویلا دوبلکس با هدف بهره‌مندی هر چه بیشتر از زمین انجام می‌شود. به شکلی که می‌توانیم در زمین‌های کوچک و یا زیربنای محدود، از فضای ساختمان بیشتری استفاده کنیم. در عین ‌حال قادر هستیم تا با نکات طراحی ویلا دوبلکس از ویو جذاب‌تری بهره‌مند شویم و حتی به خلق پلان خارجی مانند تراس و بالکن‌های بزرگ در کنار پلان داخلی بپردازیم. از طرفی صاحب یک خانه با طراحی مدرن هستیم که در فضاسازی‌ها یکپارچگی مناسبی برقرار شده ‌است. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته‌هایی حیاتی از اصول طراحی ویلا دوبلکس می‌پردازیم.

طراحی اتاق بازی

نکته هایی برای طراحی اتاق بازی ویلا

بازی در ویلا همیشه جذاب است. خانه‌های ویلا برای استراحت، تفریح و دورهمی‌های ما هستند و بازی‌های گروهی نقش پررنگی از این دورهمی‌ها را شامل می‌شود. اما این بازی‌ها زمانی شیرین‌تر و جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر هستند که در مکانی مناسب و فضای تخصصی از ویلا انجام شوند. اهمیت طراحی اتاق بازی ویلا برای سروسامان دادن به این دورهمی‌های شاد و خانوادگی است.
طراحی اتاق بازی ویلا برای تخلیه هیجان‌ها، ایجاد حس دورهمی فارغ از دیگر دغدغه‌ها، محیطی زیبا و پویا و… انجام می‌شود. در عین ‌حال بسیاری از بازی‌ها دارای ابزارها و تجهیزات بزرگی هستند که باید در مکانی مناسب مستقر شده؛ به شکلی که تأثیری در دکوراسیون دیگر فضاهای ساختمانی نگذارد. این در حالی است که دکوراسیون اتاق بازی ویلا به ‌کلی با دیزاین اصلی ویلا متفاوت است. برای همین است که باید هوشمندانه به‌ دنبال خلق فضایی اختصاصی باشیم. در این مقاله از فرلی دیزاین نیز به نکات و راهنمای چگونگی طراحی اتاق بازی ویلا می‌پردازیم.

طراحی-در-ویلا

طراحی در ویلا با نگاه امنیتی

زمانی در طراحی ویلا و حتی خلق معماری برجسته شهرک‌های ویلایی تأثیرگذار و الهام ‌بخش هستید که از مهمانان خود به زیبایی و با شکوه منحصر به ‌فردی پذیرایی کرده باشید. اهمیت طراحی سردر ویلا در تکمیل معماری بنای اصلی است. این سردرها که در بخش ابتدایی ورود به محوطه ویلا و یا شهرک میزبان افراد هستند، به ‌راحتی می‌توانند جلوه‌ی مختصری از سبک معماری، سلایق صاحبان ویلا، زیبایی و استقبالی شایسته باشند. در عین حال برای تامین امنیت ویلا و یا شهرک ویلایی الزامی هستند.
طراحی سردر شهرک‌های ویلایی به ‌اندازه‌ی خود ویلاها جایگاه کلیدی دارد. یک سردر زیبا با طراحی هنرمندانه و البته خلاق محور به‌ راحتی نماد عینی از سبک معماری هنر فضاسازی و جلوه‌ای کامل از حس و حال شهرک را تداعی می‌کند. اگر به خلق ویلایی زیبا فکر می‌کنید و یا علاقه دارید تا شهرک‌ها با امنیت کامل هر چه بیشتر در جذب افراد و سرمایه‌گذاری موفق باشند، بهتر است طراحی سردر شهرک‌های ویلایی را جدی بگیرید. در این مقاله از فرلی ویلا به نکته هایی از اصول طراحی انواع سردر ویلایی می‌پردازیم.

طراحی-نما-ویلا

طراحی نما ویلا + معرفی سبک ها و متریال ها

نمای ویلا جلوه‌ی بصری از ظاهر کلی ساختمان است که در اولین نگاه مورد توجه هر کسی قرار می‌گیرد. همه ساختمان‌ها برای زیباتر شدن به طراحی نما نیاز دارند و طراحی نما ویلا از این حیث اهمیت بالاتری دارد. زیرا ساختمان‌های ویلا در تداعی حسی از راحتی و زیبایی ساخته می‌شوند و باید تمام و کمال روح بهره‌مندی از ساختمانی راحت و چشم نواز را همراه خود داشته باشند.
طراحی نما ویلا با توجه به سبک ساخت بنا و رعایت دکوراسیون کلی ساختمان انتخاب می‌شود. در حال حاضر برای اجرای نمای ویلا از انواع سبک‌های کلاسیک، رومی، روستیک، مدرن و یا مینیمال شده و حتی تلفیقی از این سبک‌ها استفاده می‌کنند. همه سبک‌ها در طراحی نما ویلا جذاب و زیبا هستند، به شرط آنکه در تصمیمی هوشمندانه متناسب با سبک ساخت بنا طراحی شوند. اهمیت نمای ویلایی فراتر از زیبایی برای نظم بخشیدن به ظاهر ساختمان تا ایجاد ارزش افزوده ملک است. همیشه ساختمان‌ها با نمای زیباتر و برجسته‌تر قیمت بالاتری نیز دارند. در این مطلب از گروه فرلی ویلا با نگاهی جامع انواع نما ویلا را چه از نظر طراحی و یا متریال‌ها و روش اجرا بررسی می‌کنیم.

راهنمای-جامع-محوطه-سازی-ویلا

راهنمای جامع محوطه سازی ویلا

ساختمان‌های ویلا با بهره‌مندی از محوطه‌های اطراف خود حس و حال کاملاً زیبا و کاربردی دارند و می‌توانند خانه‌هایی برای تکمیل روزهای استراحت و تفریحات گوناگون باشند. محوطه سازی ویلا از ارکان کلیدی در طراحی و اجرای خانه‌های ویلایی است و در آن با موضوعات متنوع اعم از ایجاد فضای سبز، ایجاد محیط تفریحی، زیباسازی با المان‌های محیطی و بهره‌مندی هر چه بهتر از فضا پرداخته می‌شود.
حیاط ویلا بدون تردید کاربردی‌ترین محیط در ساختمان‌های ویلایی است و قرار است تا از این پتانسیل برای اهداف گوناگون مانند ایجاد پارکینگ، ایجاد فضای سبز و حتی محوطه بازی استفاده کنیم. در عین حال مسیرهای تردد به ساختمان اصلی و یا دیگر فضاهای اطراف ساختمان از طریق همین حیاط انجام می‌شود که نقش برجسته‌ای در هر چه زیباتر شدن ظاهر کلی ساختمان دارد. اصول طراحی حیاط ویلایی شامل موضوعات متنوع مانند ساخت آلاچیق، آب‌نما، برکه، نهر، انواع استخرها، باغچه سازی و گل‌آرایی، تنوع در درختکاری، ایجاد باربیکیو و… می‌شود. در این مقاله از فرلی ویلا به کلیاتی از محوطه سازی ویلایی می‌پردازیم و به موضوعات کلیدی از چگونگی خلق حیاطی هر چه زیباتر در تعامل با فضای سبز و عناصر محیطی اشاره می‌کنیم.

پروژه-ویلا-نمای-جدید-زندگی

پروژه ویلا | پروژه‌های شگفت‌انگیز ویلایی

خانه‌های ویلایی برای استراحت ما در محیطی خارج از همهمه شهری ساخته می‌شوند. این خانه‌ها همراه خود روحی از آرامش، صمیمیت و همنشینی با محیط طبیعی اطراف خود دارند. خصوصاً که عموم خانه‌های ویلایی را در مناطق روستایی و یا حاشیه شهرها در مناطق خوش‌ آب‌وهوا می‌سازند و قطعاً علاقه داریم تا خانه‌ی ما با مظاهر فرهنگی، سنتی و یا طبیعی محیط اطراف خود سازگار باشد. در فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا با در نظر گرفتن سلایق شما، نیازهای شما، شرایط اقلیمی منطقه و مظاهر فرهنگی برنامه داریم.
پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا شامل انواع ویلاهای مدرن، سنتی، کلاسیک و حتی روستیک است. کارشناسان گروه فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا در هر سبک از ایده‌های خلاقانه استفاده می‌کنند. در عین ‌حال سبک‌ها در امتداد شرایط اقلیمی موقعیت جغرافیایی ویلا طراحی می‌شوند. از طرفی پس ‌از طراحی ویلا با مرحله پیچیده ساخت ویلا روبرو هستیم. پروژه های ویلایی فرلی ویلا شامل تمامی مراحل از آغاز نقشه‌برداری و طراحی پلان تا مراحل پایانی ساخت ویلا و حتی طراحی محوطه ویلایی است. در ادامه مطلب با برخی از پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا در شهرهای مختلف ایران آشنا شوید.

  • 1
  • 2