راهنمای-جامع-محوطه-سازی-ویلا

راهنمای جامع محوطه سازی ویلا

ساختمان‌های ویلا با بهره‌مندی از محوطه‌های اطراف خود حس و حال کاملاً زیبا و کاربردی دارند و می‌توانند خانه‌هایی برای تکمیل روزهای استراحت و تفریحات گوناگون باشند. محوطه سازی ویلا از ارکان کلیدی در طراحی و اجرای خانه‌های ویلایی است و در آن با موضوعات متنوع اعم از ایجاد فضای سبز، ایجاد محیط تفریحی، زیباسازی با المان‌های محیطی و بهره‌مندی هر چه بهتر از فضا پرداخته می‌شود.
حیاط ویلا بدون تردید کاربردی‌ترین محیط در ساختمان‌های ویلایی است و قرار است تا از این پتانسیل برای اهداف گوناگون مانند ایجاد پارکینگ، ایجاد فضای سبز و حتی محوطه بازی استفاده کنیم. در عین حال مسیرهای تردد به ساختمان اصلی و یا دیگر فضاهای اطراف ساختمان از طریق همین حیاط انجام می‌شود که نقش برجسته‌ای در هر چه زیباتر شدن ظاهر کلی ساختمان دارد. اصول طراحی حیاط ویلایی شامل موضوعات متنوع مانند ساخت آلاچیق، آب‌نما، برکه، نهر، انواع استخرها، باغچه سازی و گل‌آرایی، تنوع در درختکاری، ایجاد باربیکیو و… می‌شود. در این مقاله از فرلی ویلا به کلیاتی از محوطه سازی ویلایی می‌پردازیم و به موضوعات کلیدی از چگونگی خلق حیاطی هر چه زیباتر در تعامل با فضای سبز و عناصر محیطی اشاره می‌کنیم.

پروژه-ویلا-نمای-جدید-زندگی

پروژه ویلا | پروژه‌های شگفت‌انگیز ویلایی

خانه‌های ویلایی برای استراحت ما در محیطی خارج از همهمه شهری ساخته می‌شوند. این خانه‌ها همراه خود روحی از آرامش، صمیمیت و همنشینی با محیط طبیعی اطراف خود دارند. خصوصاً که عموم خانه‌های ویلایی را در مناطق روستایی و یا حاشیه شهرها در مناطق خوش‌ آب‌وهوا می‌سازند و قطعاً علاقه داریم تا خانه‌ی ما با مظاهر فرهنگی، سنتی و یا طبیعی محیط اطراف خود سازگار باشد. در فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا با در نظر گرفتن سلایق شما، نیازهای شما، شرایط اقلیمی منطقه و مظاهر فرهنگی برنامه داریم.
پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا شامل انواع ویلاهای مدرن، سنتی، کلاسیک و حتی روستیک است. کارشناسان گروه فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا در هر سبک از ایده‌های خلاقانه استفاده می‌کنند. در عین ‌حال سبک‌ها در امتداد شرایط اقلیمی موقعیت جغرافیایی ویلا طراحی می‌شوند. از طرفی پس ‌از طراحی ویلا با مرحله پیچیده ساخت ویلا روبرو هستیم. پروژه های ویلایی فرلی ویلا شامل تمامی مراحل از آغاز نقشه‌برداری و طراحی پلان تا مراحل پایانی ساخت ویلا و حتی طراحی محوطه ویلایی است. در ادامه مطلب با برخی از پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا در شهرهای مختلف ایران آشنا شوید.

آشنایی-با-سبک-ها-در-دکوراسیون-ویلا

آشنایی با سبک ها در دکوراسیون ویلا

ساختمان‌های ویلایی باید به مانند هر خانه‌ی دیگری از فضاهای مناسب زندگی برخوردار باشند. اما در این ساختمان‌ها باید به ‌راحتیِ اهالی خانه، تأمین آسایش آنها، بهره‌مندی از سبک معماری بنا، پوشش نیازها و اهداف طراحی سازه بپردازیم. دکوراسیون ویلا شباهت زیادی به دکوراسیون خانه‌های شهری دارد. با این تفاوت که قرار است خانه‌ای با کاربرد آسایش محور را طراحی کنیم.
طراحی دکور ویلا باید در خدمت اهداف ویلا باشد. ساختمان‌های ویلایی در نگاه کلی خانه‌هایی ساخته ‌شده در فضاهای روستایی هستند. اما الگوی کاربری این ساختمان‌ها با خانه‌های شهری متفاوت است. یک خانه شهری برای هم‌نشینی اهالی خانه پس ‌از یک روز سخت کاری دکورسازی می‌شود. اما ساختمان ویلایی برای استراحت و تفریح اهالی خانه در ایام تعطیلات کارایی دارد. از طرفی این ساختمان باید از دکوراسیون شخصیت محور برخوردار باشد. تابع سبک باشد و بتواند انتظارات صاحبان ملک از ساختمان مفید، راحت، آرامش‌بخش، زیبا و کاربردی را تأمین نماید. در این مقاله از فرلی دیزاین به نکته‌هایی کلیدی از دکور خانه ویلایی با ایده‌های مدرن و جذاب می‌پردازیم.

شش اصل کلیدی برای مشاوره طراحی ویلا

شش اصل کلیدی برای مشاوره طراحی ویلا

در فکر ساخت ویلا هستید و قرار است تا ساختمان زیبای خود را از صفر تا صد آغاز کنید؟! در ذهن هزاران ایده دارید و صدها رؤیا را تداعی کرده‌اید؛ از طرفی به ‌خوبی می‌دانید که در این مسیر قرار است با چالش‌هایی بی‌پایان و بی‌وقفه مواجه شوید. در عین ‌حال بودجه شما محدود است و باید ویلای رؤیایی خود را مطابق با همین بودجه در برنامه مناسب و تفکیک حرفه‌ای هزینه‌ها بسازید. شما بدون تردید به مشاوره طراحی ویلا نیاز دارید.
مشاوره طراحی ویلا یک رویکرد حرفه‌ای برای مدیریت ساخت ویلا است. ممکن است هیچ درک فنی و عملیاتی از مسیر طراحی تا ساخت ویلا نداشته باشید و حتی ممکن است معماری برجسته و یا مهندسی توانمند باشید؛ اما در هر صورت احتمال آنکه بر تمامی جوانب طراحی و ساخت ویلا مسلط شوید کم است. ما در گروه فرلی ویلا برای هر نوع مشاوره ساخت و ساز ویلا در خدمت شما هستیم و به شما برای خدمات تخصصی چه در سطح طراحی و یا اجرایی مشاوره‌های لازم را ارائه می‌کنیم. اما در این مشاوره‌ها به چه موضوعاتی پرداخته می‌شود؟ در این مقاله به کلیاتی از برنامه حرفه‌ای برای مشاوره طراحی ویلا و چگونگی ارائه مشاوره ساخت ویلا می‌پردازیم.

هزینه ساخت ویلا در تفکیک مراحل طراحی تا اجرا

هزینه ساخت ویلا در تفکیک مراحل طراحی تا اجرا

اگر برای ساخت ویلا اقدام می‌کنید و قصد دارید تا از خانه‌ای زیبا، کارآمد، با فضاهای مفید و مدرن بهره‌مند شوید، بدون تردید خودتان را برای استقبال از چالش‌هایی بزرگ آماده کرده‌اید. چرا که ساخت ویلا آنهم در مناطق روستایی پروژه‌ای پیچیده، زمانبر و البته همراه با جزئیات زیاد است. در این میان با موضوع بحث برانگیز همیشگی که همان هزینه ساخت ویلا است روبرو هستید.
هزینه ساخت ویلا از همان اول پروژه و حتی قبل از هر اقدام جدی برای طراحی پلان همراه شما است. هر کسی در همان آغاز کار دو دو تا چهار تایش را جمع و جور می‌کند تا برآورد مناسبی از قیمت ساخت ویلا داشته باشد. به هر حال بودجه شما محدود است و باید برای همین بودجه محدود یک خانه ویلایی درست و درمان اجرایی کنید. اما هزینه ساخت ویلا چه مقدار است؟ این هزینه شامل چه مواردی است؟ و یا چه نکاتی در افزایش و کاهش هزینه ساخت ویلا تاثیرگذار هستند؟ اصولاً آیا هر اقدام برای ویلاسازی ماجرایی پرهزینه است؟ و یا چطور بتوانیم با توجه به برنامه بودجه‌بندی شده برای طراحی تا ساخت ویلا اقدام کنیم؟ این‌ها سوالاتی است که قطعاً در خاطر هر کس درست قبل از آغاز مراحل ساخت ویلا جریان دارد. ما هم در فرلی ویلا همراه شما هستیم تا به تمامی این سوالات پاسخ دهیم.