ویلای پیش ساخته بتنی یا فلزی

ویلای پیش ساخته بتنی یا فلزی؟

ویلا پیش ساخته تفکر مدرن و البته جذاب است که سبک معماری تا خانه‌سازی را به ‌کلی تغییر داده است. این نوع ویلاسازی را با روش‌های گوناگون از قبیل ویلا پیش ساخته بتنی و یا فلزی انجام می‌دهند. در تمامی این روش‌ها قرار است تا قطعات پازل گونه ویلا را در محل کارخانه آماده کنیم و این بخش‌های جدا از هم را در محل پروژه سرهم‌بندی کنیم. به ‌این ‌ترتیب ساختمان ویلایی ما در مدت زمانی کوتاه با صرف هزینه بسیار کم جهت دستمزد کارگران و دور ریز کم مصالح و متریال‌ها ساخته خواهد شد. با این ‌وجود ویلای پیش ساخته فلزی بهتر است یا بتنی؟ شما به ‌عنوان مجری طرح کدامیک را انتخاب می‌کنید؟
مقایسه ویلای پیش ساخته بتنی با فلزی از جنبه‌های گوناگون امکان‌پذیر است. مقاومت سازه، سرعت اجرای سازه، هزینه‌ها، پارامترهای معماری و… همگی از جمله نکاتی است که در این مقایسه مورد توجه قرار می‌گیرند. در این مقاله از فرلی ویلا نیز قصد داریم تا به بررسی پارامترهای کلیدی از مقایسه‌ی ویلای پیش ساخته بتنی و فلزی بپردازیم.

طراحی-سازه-lsf

تکنیک‌های ویلا سازی با سازه LSF

تکنیک‌های ساختمان ‌سازی در حال تحول است و حالا از انواع روش‌های مدرن، کارآمد، کم ‌هزینه و البته مقاوم و سریع در ویلاسازی استفاده می کنیم. سازه LSF یکی از همین تکنیک‌های مدرن است که در این سال‌های اخیر کاملاً مورد توجه مهندسین و پیمانکاران مجری انواع ساختمان‌های ویلایی قرار گرفته است.
سازه LSF در واقع نوعی اسکلت سبک فلزی است که به‌ سرعت با اتصال قطعات فولادی جداره نازک از نوع باز شکل می‌گیرد. این مقاطع نازک فولادی از طریق نورد سرد بر روی ورق‌های نازک فلزی تهیه می‌شوند. به شکلی که صفحات نازک فلزی را با برش‌های طولی و خمکاری های پیوسته به مقاطع محکم و سبک تبدیل می‌کنند. روش اسکلت سازی ساختمان LSF با دیگر اقلام سازه‌ها متفاوت است و در دسته‌بندی ساختمان‌های پیش ‌ساخته قرار دارد. این نوع سازه‌ها به ‌سرعت اجرا شده و از سازگاری مناسبی با محیط ‌زیست برخوردار هستند. در عین حال سبک بوده که در ساختار یکپارچه‌ی فلزی از قطعات LSF حتی در مقابل بارهای جانبی مانند زلزله نیز مقاوم هستند. در این مقاله از فرلی ویلا به بررسی روش طراحی و قابلیت‌های کاربردی سازه LSF در ویلاسازی می‌پردازیم.

ساخت-سریع-ویلا

آشنایی با سریع ترین روش ساخت سریع ویلا

برای ساخت ویلا برنامه‌ریزی می‌کنید و قطعاً با چالش‌های جدی از قبیل پلان، سبک معماری، متریال و در نهایت هزینه‌ها روبه‌رو هستید. اما آیا می‌دانید که زمان بزرگترین چالش شما در ویلاسازی است؟ هر ساختمان ویلایی در مراحل مختلف شکل می‌گیرد و این مراحل سلسله وار کاملاً زمان‌بر هستند. با این ‌وجود آیا می‌توانیم از تکنیک‌های ساخت سریع ویلا استفاده کنیم؟
ساخت سریع ویلا یک الگوی مهندسی شده ‌است و لزوماً برای ساخت خانه‌های کوچک و یا خانه‌ها با متریال‌های سبک و ارزان ‌قیمت نیست؛ بلکه الگویی کاملاً مهندسی شده برای احداث ساختمان‌هایی استاندارد، محکم، باثبات اما سریع و هوشمندانه هستند. تکنیک‌های ویلاسازی سریع با اجرا در مدت زمان کوتاه به شما در مدیریت هزینه‌ها کمک می‌کند. در عین ‌حال خیلی زودتر از آنچه فکر کنید، صاحب ویلای جذاب و دوست‌داشتنی خود خواهید شد. اما سریع‌ترین روش ساخت ویلا کدام است؟ در این مقاله از فرلی ویلا به جزئیاتی از تکنیک‌های ساخت سریع ویلا می‌پردازیم.

انواع ویلا پیش ساخته

آشنایی با انواع ویلا پیش ساخته

اگر برنامه ساخت خانه‌ ویلایی دارید، از چالش‌های پیش رو در مراحل طراحی و ساخت چنین خانه‌هایی اطلاع دارید؟ قطعاً با جزئیات کامل به بحث‌های بی‌پایان از طراحی و ساخت ویلا پرداخته‌اید و از مراحل پیچیده، طولانی ‌مدت و پرهزینه آن باخبر هستید. اما آیا راه‌حل‌ بهتری برای رسیدن به خانه‌ای ویلایی با هزینه کمتر و مدت زمان ساخت سریع‌تر وجود دارد؟ چطور است که به‌ ساخت ویلا پیش ساخته فکر کنید.
انواع ویلا پیش ساخته با سبک‌های متفاوت و متریال‌های متنوع ابداع شده‌ است و حالا هر کدام از آنها به ‌تنهایی سبک کاملی از معماری خانه‌های ویلایی هستند. ویلا پیش ساخته می‌تواند راه‌حل طراحی خانه‌های کاربردی در زمین‌های کوچک، زمین‌ها با دسترسی دشوار و یا پروژه‌ها با بودجه و حتی زمان محدود باشد. انواع ویلا پیش ساخته در سبک‌های سوئیسی، کلبه‌های چوبی، معماری سوئدی، طرح اسکیمویی و حتی از همه جذاب‌تر خانه بومگردی همگی با جزئیات استاندارد شده و رعایت تمامی قوانین نوین مهندسی عمران توسط تیم فرلی ویلا طراحی‌ شده و اجرا می‌شوند. این خانه‌ها مقاوم، پایدار، راحت، زیبا اما کاربردی و کم‌هزینه هستند. در ادامه با این نوع سازه‌های سبک بیشتر آشنا شوید.

پروژه-ویلا-نمای-جدید-زندگی

پروژه ویلا | پروژه‌های شگفت‌انگیز ویلایی

خانه‌های ویلایی برای استراحت ما در محیطی خارج از همهمه شهری ساخته می‌شوند. این خانه‌ها همراه خود روحی از آرامش، صمیمیت و همنشینی با محیط طبیعی اطراف خود دارند. خصوصاً که عموم خانه‌های ویلایی را در مناطق روستایی و یا حاشیه شهرها در مناطق خوش‌ آب‌وهوا می‌سازند و قطعاً علاقه داریم تا خانه‌ی ما با مظاهر فرهنگی، سنتی و یا طبیعی محیط اطراف خود سازگار باشد. در فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا با در نظر گرفتن سلایق شما، نیازهای شما، شرایط اقلیمی منطقه و مظاهر فرهنگی برنامه داریم.
پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا شامل انواع ویلاهای مدرن، سنتی، کلاسیک و حتی روستیک است. کارشناسان گروه فرلی ویلا برای طراحی و ساخت ویلا در هر سبک از ایده‌های خلاقانه استفاده می‌کنند. در عین ‌حال سبک‌ها در امتداد شرایط اقلیمی موقعیت جغرافیایی ویلا طراحی می‌شوند. از طرفی پس ‌از طراحی ویلا با مرحله پیچیده ساخت ویلا روبرو هستیم. پروژه های ویلایی فرلی ویلا شامل تمامی مراحل از آغاز نقشه‌برداری و طراحی پلان تا مراحل پایانی ساخت ویلا و حتی طراحی محوطه ویلایی است. در ادامه مطلب با برخی از پروژه های ویلایی گروه فرلی ویلا در شهرهای مختلف ایران آشنا شوید.

طراحی-خانه-چوبی-ساخت-کلبه-چوبی

طراحی خانه چوبی/ چگونه کلبه رویاهایمان را بسازیم؟

خانه‌های چوبی از گذشته تا به امروز همواره مورد توجه بوده اند که حالا تفکر بهره‌مندی از این خانه‌ها به کلی تغییر کرده است. در سال‌های خیلی دور که چوب مصالح اصلی ساختمان سازی بود، عموم خانه‌ها در مناطق جنگلی و کوهپایه‌ای را با استفاده از مصالح چوبی ‌می‌ساختند. اما حالا که پای مصالح مدرن‌تری در صنعت ساختمان باز شده است، ایده طراحی خانه چوبی در دنیای کلبه سازی و بهره‌مندی از خانه‌های کوچک و تفریحی با اهداف توریستی و گردشگری در مناطق خوش آب و هوای جنگلی مطرح شده است.
بعید است کسی با هدف زندگی جاری خود برای ساخت خانه‌های کوچک چوبی اقدام کند. اما خیلی‌ها علاقه دارند تا از این تکنیک خانه سازی برای بهره‌مندی از محیطی ویلایی با ظاهری خاص و کلاسیک یادآور حس و حال جنگلی و روستایی بهره‌مند شوند. طراحی کلبه چوبی به ظاهر ساده است؛ اما به تنهایی شامل موضوعات مفصل معماری است. در این مطلب از فرلی ویلا به بررسی کامل اصول طراحی خانه چوبی از چگونگی طراحی پلان تا قوانین و مراحل ساخت آنها ‌می‌پردازیم.

طراحی-ویلا-پیش-ساخته

طراحی ویلا پیش ساخته / انواع ویلا پیش ساخته

اولین ایده‌ها برای طراحی ساختمان‌های پیش ساخته به حدود دو قرن پیش باز می‌گردد. در آن زمان یک افسر ارتش اسکاتلندی ایده ساختمان بیمارستانی پیش ساخته و متحرک را مطرح کرد. این ایده خیلی زود مورد توجه معماران قرار گرفت و از آن برای طراحی خانه‌های کوچک با الگوی پیش ساخته استفاده شد.
اما تحول اساسی در طراحی ویلا پیش ساخته به دهه‌ی 1950 میلادی باز می‌گردد. در آن سال‌ها پس ‌از پایان جنگ جهانی کشورهای اروپایی با بحران ساخت‌وساز مواجه بودند. ایده‌ی طراحی خانه‌هایی که به‌ سرعت اجرا می‌شوند، کاملاً مورد پسند دولتمردان آن روزهای اروپایی قرار گرفت. انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها از پیشگامان طراحی ویلا پیش ساخته هستند. اما بعدها آمریکایی‌ها در این ایده هنرمندانه‌تر ظاهر شدند. اولین خط تولید خانه پیش ساخته در کشور آمریکا راه‌اندازی شد و خیلی زود به ‌عنوان یک سبک جدید از معماری خانه‌های نوین مورد استفاده قرار گرفت. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که روش‌ها و مصالح ویلا پیش ساخته چه مواردی هستند؟

طراحی-و-ساخت-خانه-بوم-گردی

همه چیز درباره ساخت خانه بوم گردی

طراحی اقامتگاه بوم گردی نماد بهره‌مندی پویا از فرصت‌های فرهنگی در صنعت گردشگری است. این خانه‌ها با هدف ارائه خدمات اقامتی بر پایه ارزش‌های فرهنگی و نماد‌های بومی، محلی ساخته می‌شوند و در این سال‌های اخیر کاملاً در کانون توجه خیل بسیار مسافران و گردشگران مشتاق قرار گرفته‌اند.
صنعت گردشگری بخش پر رنگی از چرخه اقتصادی در عرصه جهانی را بازی می‌کند. همه ساله میلیون‌ها نفر مسافر مشتاق برای دیدن اماکن تاریخی، مناطق طبیعی و یا تجربه‌های جدید و حتی بهره‌مندی از انواع تفریحات راهی سفر می‌شوند و بسیاری از آنها علاقه دارند تا در خیل مسافرت خود با مظاهر فرهنگی، آیینی منطقه همراه شوند. ساخت خانه بوم گردی با هدف پذیرایی از چنین مسافران مشتاقی انجام می‌شود و قرار است تا اقامتگاهی فراتر از استراحت آخر شب باشند. در این مطلب از گروه فرلی ویلا به اصول کلیدی از طراحی اقامتگاه بوم گردی می‌پردازیم و این خانه‌های زیبا با نماد‌های اصیل فرهنگی را از منظر طراحی و اجرایی بررسی می‌کنیم.

  • 1
  • 2