شرکت طراحی و ساخت ویلا پیش ساخته

قطعا برایتان پیش آمده که جایی می‌خواهید اقامت موقت داشته باشید و نیاز به یک اسکان موقت و امن داریم. در این مواقع می‌توانید خرید ویلا پیش ساخته روی بیاوریم. طراحی ویلا پیش ساخته یک اقامتگاه موقت نیست بلکه با تمام استاندارد‌های مهندسی سازگار است، تنها به خاطر نوع متریال و طراحی ویژه، برای اقامت‌های کوتاه مدت مناسب‌تر و اقتصادی‌تر است. همچنین برای سازه‌های بین راهی، اعم از بیمارستان صحرایی، ساختمان پمپ بنزین، رستوران‌ها یک گزینه‌ی مورد قبول است.

اصول-طراحی-ویلا-فرلی-ویلا
مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

سریع‌ترین روش ساخت ویلا

اولین نکته‌ای که در مورد ساخت ویلا سریع و طراحی ویلا پیش ساخته باید بدانید، این است که اسکلت آن از فلز جوشی، پیچ و مهره فلزی یا lsf است، برای نمای سازه باید از مصالحی استفاده کنیم، که در حین حمل این مصالح باعث آسیب به کسی نشود. در مرحله‌ی بعد انتخاب مصالح است که در صورت انتخاب درست، سرعت کار چندین برابر خواهد شد. چنانچه حتی بخواهید اسکلت ساختمان را با بتن سرپا کنید، از انواع بلوک سبک پوکه‌ای می‌توانید استفاده کنید که علاوه بر وزن سبک به دلیل درصد بالای تخلخل، عایق قوی‌ای نیز به حساب می‌آیند و بار مرده‌ی گسترده‌ای را می‌توانند تحمل کنند.
پوکه معدنی برای کفسازی و شیب بندی طبقات و بام ساختمان، بیشترین کاربرد را دارد و می تواند بهترین انتخاب برای سبک سازی ساختمان باشد. از دلایلی که در شیب‌بندی طبقات از پوکه‌ی معدنی استفاده می‌شود این است که پوکه معدنی از دانه‌های بسیار ریز و درشت تشکیل شده است که باعث پر شدن تمام بخش‌های بتن بدون ایجاد سنگینی می‌شود و استحکام آن را افزایش می‌دهد.

سبک‌ترین مواد در هر بخشی عبارت است از؛

فلزات: فولاد، مس و آلومینوم (به دلیل قیمت بالای مس، از آلیاژ آلومینیوم در قاب پنجره‌ها و در استفاده می‌شود.)
چوب: تیرک‌های چوبی، نئوپان، چوب‌هایی با درصد فشردگی پایین با روکش ضد‌حریق نیز گزینه‌های دیگری از فراورده‌های چوبی است.
مواد آلی: موادی که معمولا در عایق بندی، زیرسازی به کار می‌روند. انواع فوم، چسب‌ها، روکش‌های پلیمری، پشم سنگ، pvc و… جز این مواد هستند.

معایب ویلای ساخت سریع

پیش تر، مصالح سبکی که در ویلای ساخت سریع به کار می‌رفتند، فوم بتن، چوب با روکش کچی بود و برای اتصالات به جای پیچ و مهره از چسب استفاده می‌شد. البته در حال حاضر هم افرادی هستند برای این که قیمت نهایی کار ارزان‌تر تمام شود و سود بیشتری کنند، از این سازه‌ها استفاده می‌کنند.

طراحی-ویلای-مدرن-فرلی-ویلا

اصول طراحی ویلای سریع

از مهم‌ترین مواردی که در طراحی باید در نظر گرفت، اجرای آسان طرح هست. اغلب از طرح‌های مدولار بار متراژ‌های معینی استفاده می‌شود که هنگام سر هم کردن اجزای مختلف با چالش خاصی پیمانکار مواجه نشود. دو نوع از سریع‌ترین و پرطرفدار‌ترین سازه‌های سریع عبارت است از؛

1) ویلا کانادایی

این سبک سازه برای سکونت مناسب‌تر است، ظاهری مدرن‌تر دارد و اسکلت مقاومی در برابر باد و طوفان دارد، نمای این سبک، فایبر سمنت برد, ترموود, کامپوزیت است. نمای داخلی این سبک می‌تواند گچ برگ یا لمبه چوب و یا PVC باشد, حتی امکان ترکیبی کار کردن این متریال‌ها هم وجود دارد. زمان ساخت این ویلا با دو هفته یا بیشتر امکان پذیر است.

2) ویلا کانکسی ساندویچ پنل

در مقایسه با نوع کانادایی، ساندویچ پانل سریع‌تر آماده می‌شود و مقابل سرما و گرما نیز عایق خوبی است، به همین دلیل هنگام احداث بیمارستان صحرایی، خانه بهداشت استفاده می‌شود از طرف دیگر اگر منطقه‌ی مورد نظر شما برفی باشد، برای اتصالات به مشکل نخواهید خورد چرا که امکان ساخت این ویلا‌ها در هر شرایط آب و هوایی وجود دارد. در نصب ساندویچ پانل‌های دیواری و سقفی از پیچ‌های واشر دار مخصوص نصب استفاده می‌شود. گام و ارتفاع پیچ بسته به ضخامت دیواره، متفاوت است و برای پوشاندن درز‌ها و آب بندی از چسب سیلیکونی استفاده می‌شود.

چنانچه آب‌بندی درز‌ها به درستی انجام نشود، سازه در کمترین زمان دچار نشتی می‌شود. برای آب‌بندی، بسته به ابعاد و کاربری سازه از پلی اورتان، ورق آبرو، نوار چسب استفاده می‌شود و پس از آن ورق‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند.

از-بودجه‌بندی-مناسب-طراحی-ویلا

جمع بندی طراحی ویلا پیش ساخته

با وجود تمام محدودیتی که در ساخت ویلا پیش ساخته وجود دارد، فرلی ویلا تمام تلاش خود را کرده که انتخاب پلان و متراژ را برای شما راحت کند. در صورتی که در سریع ترین زمان ممکن نیاز به یک سازه‌ی قابل سکونت، ایمن و دلپذیر دارید همین امروز با تیم فرلی ویلا تماس بگیرید.

پروژه‌های ویلایی

مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

پرسش و پاسخ

خیر در صورتی که خاک زمین بیش از حد استاندارد نرم باشد یا زمین صعب العبور باشد، امکان اجرای ویلای سریع وجود ندارد.

قیمت این ویلا در سال 1402 از متری 9 میلیون الی 13 میلیون تومان می‌باشد. بر اساس مصالح، تعداد طبقات، زیرسازی، ساخت پایه و دیگر موارد قیمت تغییر می‌کند.

هر چه متراژ درخواستی شما بیشتر باشد به بخش‌های بیشتری برای حمل باید تقسیم شود و به طبع هنگام نصب زمان بیشتر و هزینه‌ی بیشتری مصرف می‌شود. اگر اولویت شما زمان است پس از متراژ بالا یا هزینه‌ی اندک باید صرف نظر کنید.