شرکت طراحی ویلا

زندگی شهری با تمام هیجان‌هایش ما را خسته می‌کند. نوعی خستگی که صرفاً با یک استراحت شبانه برطرف نمی‌شود. زیرا در چنین مواقعی علاقه داریم تا در محیطی خارج از هیاهوی زندگی شهری و آپارتمانی ساعاتی خلوت و دل‌انگیز را سپری کنیم. در چنین لحظاتی استراحت در یک ویلای مدرن و راحت همراه محیطی خوش آب ‌و هوا را می‌خواهیم. اگر آن مکان خوش آب ‌و هوا را سراغ دارید، حتماً لازم است تا به طراحی ویلا مطابق خواسته‌ها و سلایق خود بیاندیشید. اما برای طراحی ویلا چه کار می‌کنید؟ آیا هیچ ایده مدرن و جذابی در این زمینه دارید؟ آیا از چالش‌های طراحی ویلا می‌دانید؟
طراحی ویلا هنر ساختمان‌سازی در بستری از عناصر طبیعی است. ویلا باید ساختمانی راحت، آرامش ‌بخش و هماهنگ با ظاهر طبیعی و فرهنگی محیط اطراف خود باشد. نکاتی که گاها در هیاهوی طراحی‌های شلوغ و هنجارشکن گم می‌شوند. اما آسایش شما چیزی نیست که به این سادگی آن را در ایده‌هایی ناکارآمد فراموش کرده باشیم. گروه فرلی ویلا در راستای فعالیت‌های گروه فرلی ویلا می‌تواند به شما در زمینه طراحی ویلا، خدمات تخصصی خود را ارائه نماید. در این فضا همراه شما هستیم تا به تمام نیازهای شما، سلایق شما و حتی آرزوهای شما در طراحی و ساخت ویلا جامع عمل بپوشانیم. اما در این مسیر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ ملاحظات کلیدی در طراحی ویلا مدرن و آرامش ‌بخش چه هستند؟

اصول-طراحی-ویلا-فرلی-ویلا
مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

آشنایی با سبک‌های طراحی ویلا

وابسته بودن به سبک‌ها از ارکان کلیدی در طراحی ویلا است. بدون حضور سبک نمی‌توان ویلایی با عناصر هماهنگ و نمایی هارمونیک خلق کرد. البته برخی از معماران ایده پرداز از روش‌های خلاقانه در طراحی ویلا استفاده می‌کنند. اما در نهایت همه آنها می‌دانند که باید ایده‌های خود را در بستر شناخته‌ شده از سبکی تأثیرگذار به مرحله اجرا درآورند. لازم نیست تا در طراحی ویلا چارچوب بدون تغییر از سبک خاصی را دنبال کنید. اما بهتر است در این طراحی پایبند سبک‌های شناخته ‌شده باشید. سبک‌های اصلی ساخت ویلا به قرار زیر هستند:

طراحی ویلا مدرن

ویلا با سبک مدرن از ایده‌های جذاب و ساده است که مورد پسند عموم افراد قرار می‌گیرد. تقریباً در هر مکان جغرافیایی و یا در هر فضای فرهنگی می‌توانید چنین ویلاهایی را طراحی کنید. ویلا مدرن ساختمان‌هایی با نماهای ساده اما شکل ‌گرفته از خطوط شکسته با ظاهری مکعبی شکل هستند. وقتی آنها را از دور نگاه کنید، گویی قرار است چند مکعب را در دل هم رها کرده، تبدیل به خانه‌ای جذاب با فضاهایی مفید کرده باشید. طراحی ویلا مدرن حس و حال زندگی مدرن در یک محیط آرامش‌ بخش را تداعی می‌کند. حس و حالی که مورد پسند خیلی‌ها قرار می‌گیرد.

طراحی-ویلای-مدرن-فرلی-ویلا
سبک-طراحی-ویلای-کلاسیک-فرلی-ویلا

طراحی ویلا کلاسیک

ویلا کلاسیک ساختمان‌هایی شکل‌ گرفته در نماسازی چشمگیر و زیبا هستند. نما رومی بخش پررنگی در طراحی چنین ویلاهایی می‌باشد. ویلا کلاسیک در طراحی سقف‌های بلند، سرسراهای فراخ و نماهای نسبتاً شلوغ سنگی شکل می‌گیرند. ویلا کلاسیک می‌تواند نماد عینی از طراحی ساختمان‌های لاکچری و یا بناهایی عظیم و چشمگیر باشد. 

طراحی ویلا روستیک

ویلا روستیک نوعی ایده بر پایه‌ی نماسازی با حس و حالی روستایی است. واژه روستیک تداعی‌ کننده حس و حال خانه‌های چوبی و یا خانه‌ها با نمای چوبی در ایده‌های روستایی است. البته هم‌اکنون طراحی ویلا روستیک را با تلفیقی از متریال‌های گوناگون اعم از سنگ، چوب و حتی آهن می‌سازند. اما در نهایت با ساختمانی روبرو هستید که شما را به فضایی روستایی شده می‌رساند. طراحی با سقف‌های شیروانی، فضاهای نسبتاً کوچک، نماهای چوبی و یا سنگی همراه حس و حال ساده اما روستایی شده تمام چیزی است که می‌توانید از طراحی ویلا روستیک انتظار داشته باشید. البته قطعاً می‌دانید که با چنین ایده‌های به ‌ظاهر ساده بهتر از هر سبک دیگری می‌توانید احساس سنتی در فضایی ویلایی با آرامشی دوست ‌داشتنی را تداعی سازید.

اصول طراحی روستیک ویلایی

در فرلی ویلا از چه خدماتی برخوردار هستید؟

حالا که با سبک‌های طراحی ویلا آشنا شده‌اید و احتمالاً ایده‌هایی جذاب و دوست ‌داشتنی در سر می‌پرورانید، لازم است که تک ‌تک این ایده‌ها را همراه جزئیات حرفه‌ای به مرحله اجرا درآورید. برای این منظور می‌توانید به خدمات تخصصی گروه فرلی ویلا اعتماد کنید. در فرلی ویلا برای تک‌تک این ایده‌های شما برنامه داریم و می‌توانیم با تمام جزئیات به روش‌های حرفه‌ای، آنها را پیاده‌سازی کنیم. خدمات این گروه شامل جزئیات زیر می‌شود:

 • طراحی و ساخت ویلا در سبک‌های شناخته ‌شده و حتی سبک‌های تلفیقی برای اجرا در متراژهای متفاوت
 • طراحی نما ویلا با در نظر داشتن ایده‌های نوین و خلاقانه
 • طراحی ویلا ارزان و به ‌صرفه در مدت زمان کوتاه متناسب با بودجه شما
 • طراحی و ساخت محوطه، پیاده‌سازی انواع روف گاردن، طراحی انواع آلاچیق با در نظر داشتن ایده‌ها و خواسته‌های شما
 • طراحی و اجرای باغ ویلا در سبک‌های سنتی و یا مدرن
 • طراحی ویلا با معماری متمرکز و مفید در فضاهای محدود

شما با هر ایده و هر سلیقه و یا خواسته‌ای می‌توانید از خدمات تخصصی گروه فرلی ویلا بهره‌مند شوید. کافی است با کارشناسان شرکت فرلی ویلا در تماس باشید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید. در فرلی ویلا برای هر پروژه‌ای، تیم تخصصی از طراحان ویلا و دیگر فضاهای ساختمانی به کار گرفته می‌شود. شما می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای گروه فرلی ویلا نیز بهره‌مند شوید. اگر هیچ ایده خاصی ندارید و یا از مراحل و روش‌های طراحی ویلا اطلاع ندارید، باز هم می‌توانید نیازها و خواسته‌های خود را با کارشناسان فرلی ویلا در میان گذاشته و از خدمات تخصصی و حرفه‌ای طراحی ویلا مطابق با بودجه، نوع زمین، نوع مکان جغرافیایی و حتی نوع فرهنگ و سبک زندگی مردم منطقه برخوردار باشید.
فرلی ویلا مجموعه‌ای پویا و ایده محور است که فعالیت خود را تحت نظارت شرکت توسعه مهندسی نیکان آغاز نموده است. گروه توسعه مهندسی نیکان با سابقه بیش ‌از 21 سال فعالیت مستمر در زمینه طراحی و معماری ساختمان‌های شهری، ویلاسازی و حتی دکوراسیون داخلی و اداری آماده است تا به شما در تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلا خدمات تخصصی را ارائه نماید.

چرا طراحی ویلا مهم است؟

ویلا، ساختمانی به‌ ظاهر ساده است. بنایی یک و نهایتاً دوطبقه که در فضاهایی نسبتاً فراخ دور از همهمه شهری ساخته می‌شود. معمولاً ابعاد زمین آن‌قدر بزرگ است که دست معمار در فضاسازی و طراحی نما کاملاً باز باشد. از طرفی چندان با الزامات شهری در فضاهای شلوغ و پرحاشیه مواجه نیستیم. تمام نکاتی که می‌توانند در طراحی، زبان ساده‌تری داشته باشند. اما آیا می‌توانیم در طراحی ویلا نگاهی به‌ ظاهر ساده داشته باشیم؟
اگر نگاه شما در طراحی ویلا تخصصی نباشد، کل ماجرا را در خلق ساختمانی ساده خلاصه خواهید کرد. اما وقتی نگاهی تخصصی داشته باشید، قطعاً به نکات بسیار زیادی توجه می‌کنید. نکاتی که لازمه آن سواد بصری بالا و تجربه طراحی گسترده در این زمینه تخصصی می‌باشد.
در طراحی ویلا اگر چه از فضای بازتری به نسبت ساختمان‌های شهری برخوردار هستیم؛ اما در نهایت باید بتوانیم فرم کلی ساختمان را به بنایی متناسب با اهداف کاربردی ویلا نزدیک کنیم. تناسب معماری، چگونگی تقسیم‌بندی فضاها، چگونگی ایجاد فضاها با کاربری‌های متفاوت، تلفیق بنا با محیط اطراف، چگونگی ایجاد ویو در پلن بنا، بهره‌مندی مناسب از زمین، چیدمان وسایل و حتی چگونگی استفاده از متریال و… از جمله نکاتی است که باید در طراحی ویلا مورد توجه قرار بگیرد.
در نظر داشته باشید که طراحی ویلا مرز ناپیدایی میان ساختمان‌های خشک شهری تا بناهای جذاب و آرامش‌ بخش ویلایی است. اگر در رعایت این مرز مهارت کافی وجود نداشته باشد، احتمالاً همان زندگی خسته‌ کننده شهری را در خانه ویلایی خود با رنگ ‌و بویی دیگر تجربه خواهید کرد. هنر طراحی ویلا خلق بنایی متفاوت از ایده‌های شهری است. بنایی که قرار است همراه زیبایی برای شما حسی از آرامش و آسایش داشته باشد.

مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

یک ویلا چگونه طراحی می‌شود؟

طراحی ویلا فاز مقدماتی ساخت ویلا است. مرحله‌ای که قرار است همه ایده‌ها را در نقشه‌هایی روی کاغذ پیاده‌سازی کنیم. در این مرحله همه‌ چیز در دنیایی از ایده‌ها و نقشه‌ها و طراحی پلان‌ها شکل می‌گیرند. اصولاً هنوز چیزی ساخته نشده است. بلکه قرار است ویلایی در تصورات شما ایجاد شده و این تصورات در بستر نقشه‌هایی دقیق و مهندسی شده پیاده‌سازی شوند.
قاعدتاً هر کسی رؤیایی از طراحی ویلا دارد. اما به صرف داشتن رویا و تصورات نمی‌توانیم ویلای مهندسی شده خودتان را بسازید. بلکه باید از هنر معماران برای پیاده‌سازی این ایده‌ها استفاده کنید. کافی است خواسته‌های خود را با در نظر داشتن امکانات زمین و محل ساخت در اختیار معمار قرار دهید تا این فرد کاربلد از ایده‌های شما یک پلن حرفه‌ای و کاربردی بیافریند. البته در این مرحله قرار است با هنر معمار در هماهنگ کردن خواسته‌های شما، الزامات مهندسی و محدودیت‌های پروژه همراه شویم. معمار باید بتواند رؤیای غالباً هنجارشکن و بلندپروازانه شما را در نگاهی مهندسی شده و با در نظر داشتن تمام محدودیت‌ها و مشکلات احتمالی در طراحی خلاقانه و جذاب پیاده‌سازی کند. برای طراحی ویلا باید مراحل زیر را سپری کنید.

از بودجه‌بندی مناسب طراحی ویلا برخوردار باشید

ساخت ویلا هزینه‌بردار است و هر کسی کم ‌و بیش از بار مالی قابل ‌توجه چنین ساخت‌وسازهایی اطلاع دارد. اما هزینه‌ی ساخت همه ویلاها به یک اندازه نیست. کافی است در این‌باره واقع‌بین باشید تا بتوانید متناسب با بودجه خود طراحی ویلا را انجام دهید.
هنرمندی شما و یا طراح شما در ایجاد هماهنگی میان بودجه و طراحی است. همه‌ چیز روی کاغذ زیبا است. شما در روی کاغذ می‌توانید ایده‌هایی رویایی و کاملاً هیجانی را دنبال کنید. اما قرار نیست تا در نقشه‌های کشیده ‌شده روی کاغذها و یا شبیه‌سازی کامپیوترها زندگی کنید. آنچه مسلم است، شما بودجه معینی دارید و باید بتوانید طراحی ویلا مطابق بودجه خود را انجام دهید. در غیر این ‌صورت احتمالاً فاز ساخت ویلا در همان نقشه‌ها می‌ماند و هرگز به خانه‌ای آرامش‌ بخش تبدیل نمی‌شود.
اما هزینه‌های طراحی ویلا چه هستند؟ چطور از این هزینه‌ها مطلع شویم و یا چطور باید برای آنها با بودجه‌ای محدود برنامه‌ریزی کنیم؟ ساخت ویلا با بودجه معین از برنامه‌های فرلی ویلا است. ما در فرلی ویلا برای هر نوع بودجه‌بندی برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بتوانیم بهترین و زیباترین ویلا مطابق خواست شما را طراحی نماییم.

هزینه‌های معمول ساخت ویلا به قرار زیر هستند:

 • هزینه‌های معماری
 • هزینه‌های خدمات شهری اعم از اخذ مجوزها و پروانه ساخت
 • هزینه بازرسی‌ها
 • تأمین مصالح
 • هزینه کارگر و مهندسین مجری پروژه
 • طراحی اسکلت و فونداسیون
 • طراحی معماری داخلی و خارجی ساختمان
از-بودجه‌بندی-مناسب-طراحی-ویلا
به-جانمایی-درست-ساختمان

به جانمایی درست ساختمان فکر کنید

جانمایی درست ساختمان از چالش‌های جدی در فاز مقدماتی طراحی ویلا است. برای ساخت ویلا قطعاً زمین در اختیار دارید. اما لزوماً در هر جای این زمین و به هر شکل نمی‌توانید بنای ویلایی خود را احداث کنید. مهم است که ساختمان ویلا را در موقعیت مناسب زمین و جهت‌گیری درست قرار دهید. این تصمیم باعث می‌شود تا در ساختمانی از نور طبیعی بیشتری برخوردار باشید و یا نسبت ‌به ویوی جذابی اشراف بهتری داشته باشید.
البته در چگونگی جانمایی ساختمان با محدودیت‌هایی نیز روبرو هستید. مثلاً ممکن است با برخی قوانین در ساختمان‌سازی محلی مواجه شوید. قوانینی که گاهاً ایده‌های شما در طراحی ویلا را محدود می‌کنند. اما به ‌هر حال ملزم به اجرای آنها هستید. در بسیاری از موارد با چالش‌های زمین پروژه مواجه هستید. مثلاً ممکن است شیب زمین خیلی زیاد باشد. در این ‌صورت باید جانمایی ساختمان را با در نظر داشتن زهکشی مناسب و مدیریت روان‌آب‌ها و… انجام دهید.
نحوه دسترسی به ویلا را فراموش نکنید. در خانه باغ‌ها معمولاً با زمین‌های بزرگ روبه‌رو هستیم. اما آیا می‌توانیم مسیر طولانی برای دسترسی به ساختمان را تحمل کنیم؟ در جانمایی ساختمان به محوطه‌سازی فکر کنید. خانه‌ی ویلایی بدون حیاط زیبا و محوطه‌ای سرسبز چندان چنگی به دل نمی‌زند. جانمایی ساختمان باید به شکلی باشد که پتانسیل خلق محوطه در زمین محدود شما باقی ‌مانده باشد.

به سبک‌ها در طراحی ویلا فکر کنید

سبک، معیار کلیدی شما در طراحی ویلا است. شاید بخواهید ایده پرداز باشید و رؤیاهایتان را تداعی سازید. اما در نهایت لازم است به سبک‌های معماری و یا تلفیقی از این سبک‌ها پایبند باشید.
در بخش‌های مقدماتی همین مقاله نیز مختصری از انواع سبک‌های متداول طراحی ویلا صحبت کردیم. اما حتی در پیاده‌سازی هر سبک نیز با دنیایی بسیار بزرگ و خلاقیت‌های بی‌پایان مواجه هستید. تقریباً دست شما در ایده پردازی وابسته به سبک‌ها باز است. اما مهم است که در معماری از آشفتگی میان سبک‌ها اجتناب کنید.
ویلاها با طراحی مدرن در کانون توجه قرار گرفته‌اند. در این نوع معماری از خطوط صاف و برجسته برای جانمایی فضاهایی مکعبی شکل با پنجره‌های باز و سرتاسری استفاده می‌کنند. معماری بناهای مدرن معمولاً متکی بر فولاد و یا بتن است. این خانه‌ها معمولاً طراحی پلنی با ایده‌های مفهومی دارند. در طراحی آنها چندان پایبند فضاسازی‌های جداگانه نیستند و کمتر از دیوارهای جدا کننده در داخل ساختمان استفاده می‌شود. خانه‌ها با معماری مدرن الگویی متفاوت از ایده‌های محصور کننده در معماری سنتی را دنبال می‌کنند.
در مقابل یک خانه با طراحی سنتی را تجسم کنید. این خانه‌ها معمولاً سقف‌های شیروانی دارند. فضاسازی‌ها دقیق و معین است و هر ساختمانی در تعداد قابل ‌توجه دیوارهای جدا کننده شکل می‌گیرد. نمای ساختمان در خلق دیوارهای بلند همراه پنجره‌های کوچک تکمیل می‌شود و معمولاً در طراحی بنا از مصالحی مانند آجر، سنگ، چوب و… استفاده می‌شود. الگویی که می‌تواند شما را تا اعماق یک خانه کلاسیک و دوست‌داشتنی غرق نماید.

به-سبک‌ها-در-طراحی-ویلا
در-انتخاب-سبک-های-طراحی-ویلا

در انتخاب سبک های طراحی ویلا خلاق باشید

سبک‌ها به‌ جای خود زیبا هستند. اما وقتی زیبایی خود را نمایان می‌سازند که در الگوهایی هدفمند شکل‌ گرفته باشند. سبک‌های طراحی ویلا می‌توانند ایده‌های مدرن، سنتی، کلاسیک، روستایی، کلبه‌ای، صنعتی و حتی خانه باغ و خانه مزرعه‌ای باشند.
مهم است که به یک سبک شناخته‌ شده اما همراه ایده‌های خلاقانه فکر کنید. ممکن است چندان نگرش تخصصی برای بیان سبک‌ها نداشته باشید. اما ایده‌های خود را باید برای معمار تشریح کنید. در این ‌صورت بهتر است در دنیای معماری جستجو کنید و از میان صدها عکس و پلن نمونه‌های مورد نظر خود را پیدا کنید. معمار کاربلد داستان ما با تماشای آن عکس‌ها می‌داند که شما چه می‌خواهید و قرار است در چه سبکی از معماری طراحی ویلا قدم بگذاریم.

سبک زندگی خود را فراموش نکنید

ویلا قرار است خانه‌ای جدید برای شما باشد. خانه‌ای برای اوقات استراحت و تفریح شما. قطعاً علاقه دارید تا در این خانه جدید نیز از سبک زندگی مورد پسند خود بهره‌مند شوید. لذا در طراحی ویلا، سبک زندگی خود را فراموش نکنید. بهتر است نیازها و خواسته‌های خود را با معمار در میان بگذارید و از او بخواهید که در معماری به سبک زندگی شما پرداخته شود. اما این نکات در سبک زندگی چه هستند؟
هر کسی در زندگی شخصی خود عادات و سلایقی دارد که احتمالاً در طول زندگی روزمره چندان متوجه آنها نیست. اما عدم برخورداری از آنها در فضایی جدید را حس می‌کند. مثلاً:

 • آیا هر کسی از اعضای خانواده علاقه به داشتن اتاق‌ خواب منحصر به‌ فرد دارد؟ در این ‌صورت ویلا با چند اتاق‌ خواب نیاز دارید؟
 • آشپزی تا چه اندازه در سبک زندگی و یا از ایام تفریح شما مهم است؟ آیا به خلق فضایی مناسب برنامه‌های آشپزی خود در ایام تفریح نیاز دارید؟
 • آیا مهم است که در محل ویلا فضایی به‌ عنوان دفتر کار پیش‌ بینی شود؟
 • وجود انباری و ابعاد آن تا چه اندازه ضرورت دارد؟
 • آیا علاقه دارید تا در طراحی ویلا برای فضاهای مناسب دورهمی‌ها برنامه‌ریزی شود؟
 • سبک دسترسی به فضاها چگونه باشد؟
 • آیا مهم است که فضاها با بخش‌های خصوصی شده همراه رعایت حریم مناسب طراحی شود؟
 • فکر می‌کنید در آینده قرار است از چه کسانی میزبانی کنید

خلاصه قرار است در این خانه ویلایی چطور زندگی کنید و این سبک زندگی را حتماً در طراحی ویلا پیش ‌بینی نمایید.

سبک-زندگی-ویلا

برای طراحی پلن آماده شوید

وقتی از برنامه کلیدی بودجه‌بندی شده اطلاع دارید و توانسته‌اید در یک سبک خاص از معماری ویلا تفاهم کنید و حالا به یک معمار کاربلد دسترسی دارید، لازم است که وارد فاز طراحی پلن شوید. برای طراحی پلن نیز با مراحل متعددی روبرو هستید. مراحلی مانند:

 • پلن مقدماتی

پلنی که تصویر ذهنی از نقشه ساختمانی است. حتی ممکن است این پلن را خیلی ساده در چند خط شکسته روی کاغذی معمولی بکشید و آن را با معمار خود در میان بگذارید. در این مرحله خیلی مهم نیست که در بند اندازه‌های دقیق باشید. بلکه قرار است دید عینی از طراحی آینده ساختمان داشته باشید. مثلاً می‌توانید به نقشه‌ی کلی بنا، تعداد اتاق‌ها، چگونگی جانمایی اتاق‌ها، طراحی بالکن، جانمایی آشپزخانه و… در طرحی ساده اقدام کنید. معمار شما در انتظار ایده‌های شما است. معمار کاربلد داستان ما هر اندازه مهارت داشته باشد، باید این مهارت را در اختیار خواسته‌های شما قرار دهد. برای همین است که در انتظار ایده‌های هر چند ساده و خط‌خطی شده‌ی شما می‌گردد. چرا که می‌خواهد تا این ایده‌های به ‌ظاهر ساده و غیرمهندسی را به پلن‌هایی کاملاً دقیق و مهندسی شده تبدیل کند.

 • طراحی پلن اصلی

در این مرحله تابع مهارت معمار هستید. معمار بنا با در نظر داشتن تمام جزئیات اعم از ابعاد زمین، موقعیت جغرافیایی، بودجه، خواسته‌های شما، سبک‌ها در معماری ویلا، سبک زندگی شما و حتی خواسته‌های عجیب و رؤیا پردازانه‌ی شما اقدام به طراحی نهایی پلان ویلا می‌کند. از طرفی باید در تمام مراحل طراحی پایبند به قوانین معماری و مهندسی عمران باشد. از قوانین ساخت در منطقه اطلاع داشته باشد و محدودیت‌های شهرسازی را رعایت کند. برای طراحی دقیق‌تر پلن خانه‌های ویلایی نرم‌افزارهای تخصصی ابداع شده‌ است. معمار به ‌راحتی می‌تواند با کمک این نرم‌افزارها طرح کلی ویلا را ترسیم کرده و حتی از امکانات نمایش سه‌بعدی برخوردار باشد. به ‌این ‌ترتیب بهتر و کاربردی‌تر می‌توانیم به جانمایی فضاها، جانمایی پنجره‌ها، موقعیت کلی ساختمان و… بپردازیم. حتی می‌توانیم در همان فضای نرم‌افزاری اقدام به شبیه‌سازی دکوراسیون داخلی کنیم. به ‌این ‌ترتیب حتی قبل ‌از آنکه کلنگی به زمین زده باشید، از طرح نهایی ساختمان اطلاع دارید و از قبل آن را با تمام جزئیات دیده‌اید.

در مسیر تخصصی طراحی ویلای گروه فرلی ویلا به تمامی این جزئیات پرداخته‌ایم. کارشناسان خبره ما آماده هستند تا برای شما و نیازهای شما پلن‌های مناسب و تخصصی همراه شبیه‌سازی‌های کاملاً کاربردی را تهیه کرده تا در نهایت به بهترین الگو از طراحی ویلا دست پیدا کنید.

در طراحی پلن ویلا هوشمند باشید

ویلاها فقط برای زیبایی نمای ظاهری ساخته نمی‌شوند. بلکه باید خانه‌هایی راحت و آسوده باشند. به شکلی که تمامی اهالی خانه از حضور در آنجا نهایت لذت و کارآمدی را تجربه کنند. فقط با طراحی پلن‌های هوشمندانه می‌توانید چنین الگوهایی را پیاده‌سازی کنید.
لازم است تا در طراحی ویلا جریان زندگی اعضای خانواده را پیش ‌بینی کرده باشید. مثلاً به مسیر فعالیت اعضای خانواده در این ساختمان فکر کنید؟ خانواده پس ‌از صرف صبحانه و یا شام به کجا می‌روند؟ قرار است چه کاری انجام دهند؟ سطح دسترسی فضاهای مختلف خانه چگونه است؟ آیا لازم است فاصله اتاق‌ها از آشپزخانه کوتاه باشد؟
مهم است که در معماری پلان ویلا به فضاهای دسترسی افراد فکر کرده باشید. برای این منظور باید سبک زندگی صاحب ویلا را در نظر بگیریم. گاهی جانمایی نامناسب اتاق‌ خواب باعث آشفتگی استراحت اهالی خانه می‌شود. جانمایی اتاق خواب در سمت پرسروصدای ویلا چالشی جدی است. اما هستند کسانی که علاقه به تماشای صحنه‌هایی از همهمه‌ی محیط دارند. این‌ همه و شاید ده‌ها نکته دیگر موضوعاتی هستند که در طراحی پلان ساخت ویلا مورد بحث قرار می‌گیرند.

آیا لازم است با معمار در تعامل باشید؟

طراحی ویلا یک پروژه کاملاً تخصصی است که نیاز به مهارت‌های کامل علم معماری و تجارب لازم در این زمینه دارد. قطعاً نمی‌توانید در انجام آن بدون حضور معماری کاربلد موفق شوید. از طرفی نباید در روند کار معمار دخالت کنیم. اما آیا قرار است تمام ‌و کمال در اختیار معمار باشیم؟ در این ‌میان نظرات و خواسته‌های شما چه می‌شوند؟
واقعیت آن است که در طراحی ویلا با یک چالش جدی مواجه هستیم. این چالش تقابل خواسته‌های کارفرما در مقابل دانسته‌های علمی و تجربی معماران است. اگر چه این تقابل در هر پروژه وجود دارد؛ اما نباید باعث شود تا یکی بر دیگری ترجیح داده شود. بهترین ایده داشتن تعامل پیوسته و سازنده میان کارفرما و معماران است.
مهم است که با معمار ویلا خود در تعامل باشید. اما مهم‌تر آن است که در این تعامل هوشمندانه رفتار کنید. مثلاً می‌توانید مختصری از خواسته‌های خود را برای معمار تشریح کنید و یا این خواسته‌ها را در قامت یک سند برای او بنویسید. شما می‌توانید یک چشم‌انداز برای معمار ترسیم کنید. در این چشم‌انداز به موضوعات زیر بپردازید و از معمار بخواهید تا آنها را مد نظر جدی داشته باشد.

 • از بودجه و برنامه زمان‌بندی شده صحبت کنید.
 • به موضوعات کلیدی از سبک زندگی خود و تمام بایدها و نبایدها اشاره کنید. مثلاً می‌توانید به موضوعاتی مانند تعداد اهالی خانه، نیاز به جانمایی دفتر کار، تعداد پارکینگ، نوع برگزاری مهمانی‌ها، سطح نیاز به سرمایش و گرمایش، حضور حیوان خانگی و… اشاره کنید.
 • به سبک مورد نظر خود از طراحی ویلا اشاره کنید.
 • از روش طراحی پلن صحبت کنید و سعی کنید تا دورنمایی از نقشه مورد نظر خود را برای معمار تشریح کرده باشید.
مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

طراحی ویلا در تهران

تهران شهر شلوغی است. اما اگر اندکی از همهمه شهری آن فاصله بگیرید، به روستاها و محله‌های خوش آب‌وهوایی می‌رسید. محله‌هایی که فاصله کمی از تهران دارند؛ اما محیط آرامش ‌بخش آنها به هیچ حالت شبیه به محله‌های همیشه شلوغ و آلوده تهران نیست. ساخت ویلا در اطراف تهران مورد توجه بسیاری از ساکنین پایتخت ‌نشین قرار دارد. زیرا می‌توانند به ‌سرعت از همهمه‌ی شلوغ تهران به ویلای روستایی و آرامش‌ بخش خود برسند. اما این محله‌ها کدام‌اند؟ آیا برای طراحی ویلا در اطراف تهران الزاماتی وجود دارد؟ ویژگی این محله‌ها چگونه است؟ برخی از محله‌های محبوب طراحی ویلا در اطراف تهران به قرار زیر هستند.

مناطق خوش آب و هوای تهران متنوع هستند. کافی است اندک جستجویی داشته باشید تا زمین مناسب رویاهای خود را پیدا کنید. اما در هر صورت و در هر محله به یک ویلا مناسب با طراحی خلاقانه نیاز دارید.

طراحی ویلا در کردان

کردان و مناطق اطراف آن از معروف‌ترین روستاها نزدیک تهران است. این روستای خوش آب‌وهوا برای ساخت ویلا در اطراف تهران بهترین است. خانه باغ‌های کردان معروف هستند. اما در این سال‌های اخیر طراحی ویلا کوچک در مناطق اطراف این روستا توسعه پیدا کرده‌ است. کردان یک روستای کوهپایه‌ای با آب‌وهوای نسبتاً سرد در ایام زمستانی است.

طراحی-ویلا-در-کردان

طراحی ویلا در لواسان

لواسان معروف‌ترین و جذاب‌ترین محله خوش آب‌وهوا در اطراف تهران است. لواسان از بخش‌های شهرستانی شمیرانات محسوب می‌شود. این منطقه‌ی کوچک و خوش آب‌وهوا در دامنه جنوبی رشته‌کوه البرز قرار گرفته و آب‌وهوای معتدل در ایام گوناگون سال دارد. البته در این سال‌های اخیر قیمت ملک در این محله رشد چشمگیری داشته است و چندان مورد توجه طراحی ویلا ارزان قرار نمی‌گیرد.

طراحی-ویلا-در-لواسان

طراحی ویلا در شمشک

برای طراحی ویلا در تهران می‌توانید تا قلب رشته کوه البرز پیش بروید. جاییکه شهر زیبا و آرامش‌ بخش شمشک قرار دارد. شمشک را به هوای برفی ایام زمستانی و پیست اسکی جذاب آن می‌شناسند. اما این شهر در فاصله‌ی کوتاه از تهران می‌تواند یک منطقه ایده‌آل ویلاسازی باشد. البته در طراحی ویلا برای این منطقه باید هوای کاملاً سرد زمستانی آنجا را در نظر داشته باشید.

طراحی-ویلا-در-شمشک

طراحی ویلا در طالقان

اگر به ‌دنبال یک منطقه خوش آب‌وهوا و تقریباً ارزان ‌قیمت با دسترسی ساده و سریع به تهران و یا کرج هستید، طالقان پیشنهاد مناسبی است. طالقان منطقه بزرگی قرار گرفته در قلب کوه‌های خط جنوبی رشته‌کوه البرز است. این منطقه در حد فاصل استان قزوین و البرز قرار دارد. طالقانی‌ها مردمانی مذهبی هستند. لذا باید در طراحی ویلا به نکات مهم از فرهنگ مردم این منطقه توجه شود.

طراحی-ویلا-در-طالقان

طراحی ویلا در شهریار

اگر برای طراحی ویلا چندان علاقه‌ای به سرما ندارید و می‌خواهید آب‌وهوای نسبتاً گرم‌تری را تجربه کنید، شهریار پیشنهاد مناسبی است. این شهر درست در کنار تهران قرار گرفته و اطراف آن خانه باغ‌های بسیار زیادی وجود دارد. شهریار برای آنها که علاقه به خانه باغ دارند نیز مناسب است.

طراحی-ویلا-در-شهریار

برای طراحی ویلا ارزان چه کنیم ؟

طراحی و ساخت ویلا پروژه‌ی هزینه برداری است و شاید بودجه شما در حد طراحی‌های بزرگ و با جانمایی تمام امکانات نباشد. در این ‌صورت قطعاً به طراحی ویلا ارزان فکر می‌کنید. اما راه‌حل کلیدی برای طراحی ویلا ارزان چیست؟
برای طراحی ویلا ارزان روش‌های متعددی وجود دارد. ساده‌ترین ایده، استفاده از پلن‌های آماده است. این پلن‌ها نقشه‌های استانداردی هستند که معمولاً در بخش اسناد و دفاتر معماری، آنها را پیدا می‌کنید. حتی می‌توانید از طریق سرچ گوگل به صدها مدل پلن دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید از مشورت یک معمار برای انجام تغییرات لازم و تهیه پلن نهایی مناسب خود استفاده کنید. اما در نهایت نمی‌توانید به کاربردی شدن و یا مفید بودن کامل این پلن دلخوش باشید. زیرا قرار است نیازهای خود را براساس نقشه تغییر دهید.
روش دوم، بهره‌مندی از خدمات شرکت‌های متخصص در زمینه طراحی ویلا ارزان است. مثلاً می‌توانید از خدمات تخصصی گروه فرلی ویلا برای طراحی یک ویلای ارزان ‌قیمت مطابق با خواسته‌ها و نیازهای خود استفاده کنید. شرکت‌هایی که سابقه فعالیت از صفر تا صد طراحی ویلا را دارند، می‌توانند از روش‌های مفیدتری برای کاهش هزینه ساخت ویلا نیز استفاده کنند. در فرلی ویلا برای هر پروژه شما برنامه تخصصی تدارک دیده خواهد شد. در این برنامه به نوع مکان، ابعاد زمین، ابعاد ساختمان و طراحی ارزان ‌قیمت اما کاربردی توصیه می‌شود.

تاکنون به راهکارهایی از مقدمات طراحی ویلا اشاره کرده‌ایم. حالا دورنمایی از مراحل طراحی ویلا می‌دانیم. اما در فاز عملیاتی باید طراحی خود را مطابق با استانداردهای معین پیاده‌سازی کنیم. همه ما به داشتن ویلایی جذاب و کاربردی فکر می‌کنیم. ویلا باید زیبا و در مرتبه‌ای بالاتر برخوردار از فضاهای مفید و کاربردی باشد. این ویژگی‌ها زمانی عملی هستند که در فاز طراحی ویلا معیارهای اصولی را در پیش گرفته باشید.
هدف از طراحی ویلا تحقق رؤیایی شیرین است. رویای داشتن خانه‌ای هماهنگ با عناصر طبیعی، بافت فرهنگی منطقه و یا نمایی زیبا و حتی لاکچری است. اما در قدم نهایی در طراحی ویلا به ‌دنبال ایجاد حس آرامش خارج از همهمه شهری هستیم. در نگاه کلی برای طراحی ویلا، اصول مشخصی وجود دارد. این اصول شامل استانداردهایی هستند که رعایت کردن آنها باعث می‌شود تا فضای طراحی بنا به یک محیط ویلایی مناسب هر چه نزدیکتر باشد. قاعدتاً در طراحی ویلا خط قرمزهایی نیز وجود دارد. خط قرمزهایی که می‌تواند مرز تبدیل شدن بنا به یک ساختمان شبه شهری یا یک بنای آرامش ‌بخش ویلایی باشد. در ادامه به برخی اصول کلی از طراحی ویلا اشاره می‌کنیم.

استانداردهای کلیدی در طراحی ویلا

در طراحی ویلا باید برای پیاده‌سازی این استانداردها برنامه داشته باشید.

 • نورپردازی فضاهای داخلی و خارجی ویلا
 • چگونگی توزیع نور طبیعی در تمامی فضاهای ویلا
 • جانمایی پنجره‌ها در طرح نهایی ویلا
 • چگونگی انتخاب رنگ‌ها در نمای بیرونی و یا طراحی فضای داخلی ویلا
 • جانمایی فضای انباری، پارکینگ، حیاط خلوت
 • روش جانمایی اتاق‌های خواب در طراحی ویلا
 • جانمایی آشپزخانه، مناسب با اصول طراحی مکان‌های پخت‌وپز خانه
 • جانمایی مناسب حمام و سرویس بهداشتی با پیش ‌بینی دسترسی سریع و ساده
 • پیش‌ بینی محوطه
 • چگونگی بهره‌مندی از ویو در طراحی ویلا

آیا طراحی اصولی در کاهش هزینه ساخت ویلا تأثیرگذار است؟

برخی صاحبان پروژه هزینه‌های طراحی ویلا را نمی‌پذیرند و آن را بخش غیرضروری می‌دانند. به ‌هر حال نتیجه طراحی ویلا چندین نقشه است که همه ‌چیز را در هاله‌ای از شبیه‌ سازی تحویل شما می‌دهد. از آنجایی‌ که فاز عملیاتی ندارد، گاهاً درمورد هزینه‌ی آن کم‌توجهی می‌شود. اما مهم است بدانید که با طراحی اصولی می‌توانید از بار مالی پروژه حین ساخت ویلا بکاهید.
وقتی طراحی ویلا با رعایت تمامی نکات در مسیری اصولی صورت‌ گرفته باشد، دیگر در حین اجرا نیاز به تغییر نقشه نداریم. تمام مراحل کار از ابتدا معین هستند. می‌توانیم برای کل پروژه برنامه‌ریزی کنیم. حتی می‌توانیم از قبل کل مصالح مورد نیاز پروژه را پیش‌ بینی کرده و برای خرید دقیق و کافی مصالح اقدام کنیم. این‌ها همگی از مزایای طراحی اصولی است که در مراحل گوناگون باعث صرفه‌جویی در هزینه ساخت خواهد شد. با طراحی اصولی مقدار هدر رفت مصالح کاهش پیدا می‌کند. می‌توان برنامه‌ریزی کرد و سرعت اجرای پروژه را افزایش داد. تغییرات ناچیز است و در نهایت مراحل ساخت در مدت زمان کمتری تکمیل می‌شود. به ‌این ‌ترتیب حتی در هزینه کارگر نیز صرفه‌جویی انجام ‌شده است.

آیا طراحی اصولی در ارزش ملک تأثیرگذار است؟

اگر در جستجوی خرید ویلا باشید، قطعاً بارها عبارت خوش‌ نقشه به گوشتان خورده است. این عبارت دو کلمه‌ای می‌تواند ارزش ملک را دو چندان کند. همواره خانه‌های ویلایی با نقشه اصولی و معماری کاربردی ارزش بالاتری دارند.
وقتی در طراحی ویلا برای جانمایی اصولی فضاها، نماسازی متعادل، اجرای درست سبک‌ها، تأمین کامل نیازها و حضور مناسب امکانات برنامه‌ریزی کرده باشید، قطعاً به خانه‌ای با ارزش افزوده بالاتر می‌رسید. ما در تیم فرلی ویلا به نکات کلیدی در طراحی اصولی اهمیت می‌دهیم. چرا که قرار است ساختمانی با قابلیت‌های کاربردی، خوش نقشه که ارزش افزده بالاتری دارد، رسیده باشیم.

مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

ویژگی‌های کلیدی در طراحی ویلا

فرض کنید قرار است برای یک زمین در یک منطقه روستایی و یا شهرکی و حتی فضاهای شهری یک خانه‌ی ویلایی طراحی کنید. فکر می‌کنید علاوه ‌بر رعایت استانداردهای طراحی ویلا و یا تأمین خواسته‌ها و نیازها به چه ویژگی‌های دیگری نیاز دارید؟ شاید لازم باشد تا موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید.

محبوبیت سبک معماری

بهتر است ویلا با سبکی محبوب و مورد پسند طراحی کنیم. ویلاها با نماهای هنجارشکن و نماهای خیلی شلوغ و یا خیلی ساده و حتی استفاده از متریال‌های ناکارآمد در طراحی مناسب نیستند. همچنین در فضاسازی بهتر است نیم‌نگاهی عمومی داشته باشیم. خانه‌ها با طراحی عامه ‌پسند ارزش بالاتری دارند. چه هنگام استفاده صاحبان ملک رضایت آنها را تأمین می‌کنند و چه در هنگام فروش راحت‌تر برای آنها مشتری پیدا می‌شود.

بازسازی-ویلای-قدیمی-فرلی-ویلا
ورودی-ویلا-فرلی-ویلا

از متریال قابل دسترسی در طراحی استفاده کنید

انتخاب متریال بخشی از مراحل طراحی ویلا است. متریال‌های طراحی ویلا متنوع هستند. اما گاهاً ممکن است تأمین برخی از آنها در برخی مناطق جغرافیایی سخت و پرهزینه باشد و یا برخی متریال‌ها تحمل برخی شرایط خاص آب‌وهوایی را نداشته باشند. لذا توصیه می‌کنیم که از متریالی متداول و مورد تأیید در منطقه استفاده کنید. به ‌این ‌ترتیب هم ساختمان مقاوم‌تری دارید و هم مصالح را با قیمت کمتری تهیه خواهید کرد.

نکته‌هایی برای طراحی ویلا کوچک

طراحی ویلا کوچک در این سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. خیلی‌ها از طراحی ویلا فقط به ساخته شدن یک بنای کوچک برای گذراندن اوقات فراغت خود فکر می‌کنند. دلایل محبوبیت طراحی ویلا کوچک این موارد هستند.

آشپزخانه-در-ویلا-فرلی-ویلا
اتاق-نشیمن-در-ویلا

سبک‌های مدرن مناسب طراحی ویلا کوچک

اگر چه ایده طراحی ویلای کوچک متداول است؛ اما لزوماً نمی‌توان از هر سبک معماری برای ساخت آنها استفاده کرد. در طراحی این ویلاها معمولاً از ایده‌های مدرن و یا شبه مدرن استفاده می‌کنند. دلیل این انتخاب می‌تواند رعایت نکات زیر در طراحی ویلا کوچک باشد.

ویلا دوبلکس چیست؟ و چه تفاوتی با ویلا همکف دارد؟

گاهاً با عبارت ویلا دوبلکس برخورد کرده‌اید. اما این اصطلاح برای چه نوع معماری استفاده می‌شود؟ آیا لزوماً هر بنای دو طبقه می‌تواند ویلا دوبلکس باشد؟ تفاوت ویلا دوبلکس با ویلا همکف در چیست؟
به ساختمان‌هایی که تمام فضاهای آن در یک سطح برابر ساخته‌ شده باشد، اصطلاحاً ویلا همکف گفته می‌شود. در این ساختمان‌ها ارتفاعی میان فضاهای متنوع وجود ندارد. عموم ویلاهای ارزان ‌قیمت و یا ویلاهای کوچک چنین طراحی دارند. اگر ساختمانی چند طبقه با راهروی جدا از هم و یا فضاهای مستقل از هم طراحی کرده باشید، نوع ساختمان شما آپارتمانی است.
اما به ساختمان‌های دو طبقه که طبقات در ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند، اصطلاحاً ویلا دوبلکس گفته می‌شود. معمولاً از یک راه‌پله‌ی آزاد غیرمحصور شده برای ارتباط میان طبقات استفاده می‌شود.
ویلا دوبلکس نوعی خانه است که بنا به دلایلی مانند کمبود فضا و یا طراحی زیباتر و… بخشی از خانه در طبقه دوم قرار دارد. معمولاً اتاق خواب‌ها در طبقه‌ی بالاتر طراحی می‌کنند. اما گاهاً در این طبقه بالاتر برای جانمایی فضاهای تفریحی نیز استفاده می‌کنند.

چرا طراحی ویلا دوبلکس جذاب است؟

طراحی ویلا دوبلکس ساکنین خانه را به ویوی بالاتری می‌رساند. اهالی خانه می‌توانند چشم‌انداز بهتری از محیط اطراف داشته باشند. همچنین توانسته‌ایم از فضای محدود استفاده بهینه‌تری کرده باشیم. در عین ‌حال از یک خانه دو طبقه با الگوی طراحی یکپارچه برخوردار هستیم که لذت استفاده از خانه‌های ویلایی را دو چندان می‌کند. وجود سقف بلند در فضای راه پله‌ها، ایجاد جلوه بصری وسیع از فضای خانه و قدرت مانور بالا در جانمایی فضاهای خانه و حتی خلاقیت در دکوراسیون محیط ویلا از جمله قابلیت‌هایی است که باعث شده طراحی ویلای دوبلکس و یا نیمه دوبلکس محبوب و مطلوب باشد.
اما مهمترین قابلیت کاربردی ویلا دوبلکس بهره‌مندی مناسب از فضا با ایجاد راه‌پله‌ی مشترک در بطن خانه‌ی ویلایی است. این ویلا با ارتباط مستقیم و ساده طبقات طراحی می‌شود. طبقات جدا از هم نیستند؛ بلکه به مانند یک خانه مشترک در طبقات متفاوت ساخته می‌شوند.

استانداردهای طراحی ویلا دوبلکس چگونه است؟

طراحی ویلا دوبلکس در کانون توجه همگان قرار دارد. خصوصاً آنهایی که از مساحت زمین کمی برخوردار هستند، به طراحی چنین ویلاهایی فکر می‌کنند. اما لزوماً با ساخت هر ویلا دو طبقه یک ساختمان دوبلکس استاندارد طراحی نمی‌شود. این نوع ویلاها دستورالعمل طراحی مشخصی دارند که باید به ‌همراه تمام ایده‌ها و خلاقیت‌ها به اجرای آنها فکر کرده باشید.
طراحی پلن ویلا دوبلکس به شکلی است که بتوانیم فضاهای عمومی و خصوصی را در ترازهای مختلف بنا سامان‌دهی کنیم. مثلاً طبقه اول بخش پذیرایی و مکان تقریباً عمومی ویلا است. اما فضاهای طراحی‌ شده در طبقات بالاتر محل قرارگیری اتاق‌ خواب، حمام و هر فضای خصوصی شده‌تر است.
همچنین برای بهره‌مندی کامل از فضا، محیط پذیرایی را در طبقه پایین قرار می‌دهند. زیرا می‌توانیم از کل مساحت بنا برای ایجاد اتاق پذیرایی فراخ و دل‌بازی استفاده کنیم. قاعدتاً علاقه ندارید تا برای صرف غذا زحمت راه‌پله داخل ساختمان را تقبل کنید. برای همین است که عموماً آشپزخانه‌ی اصلی ویلا دوبلکس در طبقه اول قرار دارد. اما اگر فضای کافی در طبقات بالاتر فراهم باشد، می‌توانیم یک فضای تقریباً دنج شده از آشپزخانه‌ای دم‌دستی را ایجاد کنیم.
با این ‌وجود طبقات بالاتر معمولاً محل جانمایی اتاق خواب‌ها، سرویس‌ها، حمام‌ها، تراس‌ها، بالکن‌ها و حتی استخر هستند. گاهی برخی معماران خوش ذوق از فضای بزرگ در محیط دوبلکس ویلا برای طراحی روف گاردن نیز استفاده می‌کنند. البته لازم به ذکر است که در تمامی ایده‌های طراحی باید شرایط اقلیمی و یا الزامات قانونی طراحی ویلا در منطقه جغرافیایی را مد نظر قرار داده باشید.

توصیه هایی برای طراحی ویلا

ویلا خانه رویایی شما است. زیرا قرار است به خانه ای مناسب ساعات استراحت شما تبدیل شود. اما این ساختمان وقتی ایده آل است که مطابق با سبک زندگی شما و شرایط اقلیمی محیط و حتی الزامات فرهنگی منطقه طراحی شده باشد. در این میان با بحث خلاقیت در طراحی ویلا روبرو هستیم.
خلاقیت بحث گیج کننده ای نیست. اما می‌تواند مرز ناپیدایی میان زیبایی و مفید شدن تا بی تناسبی و غیر کاربردی شدن باشد. در طراحی ویلا از خلاقیت های خود پا پس نکشید. اما هنرمندانه این ایده های جذاب را با معمار خود در میان بگذارید و در تعاملی مفید به دنبال کاربردی شدن ایده ها بگردید. گروه فرلی ویلا در امتداد فعالیت های تخصی شرکت توسعه مهندسی نیکان شکل گرفته است تا به شما برای طراحی ویلا خدمات تخصصی را ارائه نماید. در فرلی ویلا می توانید ایده های جذاب خود را در هر سطح از بودجه و امکانات همراه روش های مهندسی شده و پیش بینی تمام الزامات و هزینه ها پیدا سازی کنید.

پروژه‌های ویلایی

پرسش و پاسخ

 • طراحی و ساخت ویلا در انواع سبک‌های شناخته ‌شده
 • طراحی نما ویلا با در نظر داشتن ایده‌های خلاقانه
 • طراحی ویلا ارزان و به ‌صرفه
 • طراحی و ساخت محوطه، پیاده‌سازی انواع روف گاردن، طراحی انواع آلاچیق
 • طراحی و اجرای باغ ویلا در سبک‌های سنتی و یا مدرن
 • طراحی ویلا با معماری متمرکز و مفید در فضاهای محدود
 • هزینه‌های معماری
 • هزینه‌های خدمات شهری اعم از اخذ مجوزها و پروانه ساخت
 • هزینه بازرسی‌ها
 • تأمین مصالح
 • هزینه کارگر و مهندسین مجری پروژه
 • طراحی اسکلت و فونداسیون
 • طراحی معماری داخلی و خارجی ساختمان

برای طراحی ویلا ارزان روش‌های متعددی وجود دارد. ساده‌ترین ایده، استفاده از پلن‌های آماده است. این پلن‌ها نقشه‌های استانداردی هستند که معمولاً در بخش اسناد و دفاتر معماری، آنها را پیدا می‌کنید. حتی می‌توانید از طریق سرچ گوگل به صدها مدل پلن دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید از مشورت یک معمار برای انجام تغییرات لازم و تهیه پلن نهایی مناسب خود استفاده کنید. اما در نهایت نمی‌توانید به کاربردی شدن و یا مفید بودن کامل این پلن دلخوش باشید. زیرا قرار است نیازهای خود را براساس نقشه تغییر دهید.