مشاوره ساخت و ساز ویلا

اگر در تکاپوی ساخت ویلا هستید، از همین حالا خودتان را برای یک پروژه عمرانی تمام ‌عیار آماده کنید. زیرا قرار است کلنگ ساخت بنایی متفاوت از ساختمان‌های شهری اما در کلاس ساختمان‌های مدرن و زیبا با جانمایی فضاهای مفید و هدفمند مطابق نیازها و سلایق خود را به زمین بکوبانید. اما آیا از تمام جزئیات مراحل ساخت ویلا اطلاع دارید؟ برای اهداف و حتی خواسته‌های خود به پلن مناسب رسیده‌اید؟ قرار است در ساختمان ویلایی خودتان از چه امکاناتی بگنجانید؟ هزینه سناریوهای مختلف ساخت ویلا چگونه است؟ این سوالات مقدمه‌ای بر ده‌ها نکته‌ی ریز و درشت دیگر هستند. نکته‌هایی که در یک مشاوره ساخت و ساز ویلا با نگاهی حرفه‌ای و تعامل محور به ‌درستی پاسخ داده می‌شوند.
مشاوره ساخت ویلا را دست‌کم نگیرید. زیرا در خلال این مشاوره‌ها از نظرات، پیشنهادات، راهنمایی‌ها و یا نکته‌سنجی‌های اهل فن برخوردار هستید و می‌توانید از این ایده‌ها در بهبود مراحل طراحی ویلا تا اجرای عملیات ساخت ویلا استفاده کنید. البته زمانی در این امر موفق هستید که از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا در نگاهی حرفه‌ای از محضر افراد کاربلد میدان استفاده کرده باشید. برای این منظور می‌توانید از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا در سایت فرلی ویلا استفاده کنید. فرلی ویلا همراه جمعی از کارشناسان خبره در امر طراحی تا ساخت انواع ساختمان‌های ویلایی همراه نگاه تخصصی در خدمت شما است. اما خدمات مشاوره ساخت ویلا چیست؟ اصلاً قرار است در این مشاوره‌ها از چه امکاناتی برخوردار باشید؟

مشاوره ساخت و ساز ویلا
مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

چرا به مشاوره ساخت و ساز ویلا نیاز دارید؟

مشاوره نوعی راهنمایی گرفتن از افراد کاربلد است. به شکلی که این افراد می‌توانند نظرات و ایده‌های ما را بهبود بخشیده و یا نکته‌هایی ظریف و ناپیدا را گوشزد کنند. در مشاوره ساخت ویلا به مراحل طراحی و یا پروژه اجرای ساخت ویلا فکر نمی‌کنیم. بلکه قرار است ایده‌ها، نقشه‌ها و یا خواسته‌های خود را با اهل فن طراحی و ساخت ویلا در میان بگذاریم. این مشاوره می‌تواند در سطح طراحی ویلا و یا در سطح ساخت ویلا باشد. لذا در نگاه کلی قرار است یک راهنمایی کامل برای اصلاح ایده‌ها و یا پیدا کردن بهترین روش طراحی و ساخت ویلا باشد.
مثلاً ممکن است با مشکلات زمین در منطقه خاص جغرافیایی روبرو باشید و یا قرار است برای اصلاح مناسب زمین قبل ‌از ساخت ویلا اقدام کنید. در این ‌صورت می‌توانید با خدمات مشاوره‌ای ویلا از چالش‌های اصلاح زمین و یافتن بهترین راهکار استفاده کنید. در فاز طراحی ویلا نیز ماجرا به‌ همین منوال است. بسیاری از افراد رؤیاهایی برای ویلاسازی در سر دارند. اما ایده کاملی از چگونگی طراحی و اجرای آن ندارند. در مشاوره ساخت ویلا می‌توانیم به دورنمایی جامع از نیازها، خواسته‌ها، سلایق، اهداف و یا رؤیاهای شما بپردازیم تا در نهایت بهترین الگوی طراحی ویلا را پیاده‌سازی کنیم.
اما بحث اصلی مشاوره ساخت ویلا در مراحل اجرایی پروژه است. قطعاً آغاز فاز اجرایی ساخت ویلا بدون برنامه‌ریزی و پیش ‌بینی شرایط چالش‌ برانگیز است. نبود برنامه‌ریزی باعث افزایش هزینه، انجام دوباره‌کاری‌ها، عدم پیشبرد درست اهداف و در نهایت پروژه ضعیف می‌شود. اما با انجام خدمات مشاوره‌ی ساخت ویلا می‌توانید از جنبه‌های ناپیدای اجرای پروژه مطلع شده، دورنمایی از هزینه داشته باشید و در یک برنامه‌ریزی مناسب فاز اجرایی ساخت انواع ویلا را آغاز کنید.

از طراحی تا ساخت در کنار شماییم

طراحی ویلا هنر ساختمان‌سازی در بستری از عناصر طبیعی است. ویلا باید ساختمانی راحت، آرامش ‌بخش و هماهنگ با ظاهر طبیعی و فرهنگی محیط اطراف خود باشد. نکاتی که گاها در هیاهوی طراحی‌های شلوغ و هنجارشکن گم می‌شوند. اما آسایش شما چیزی نیست که به این سادگی آن را در ایده‌هایی ناکارآمد فراموش کرده باشیم. گروه فرلی ویلا در راستای فعالیت‌های گروه فرلی ویلا می‌تواند به شما در زمینه طراحی ویلا، خدمات تخصصی خود را ارائه نماید. در این فضا همراه شما هستیم تا به تمام نیازهای شما، سلایق شما و حتی آرزوهای شما در طراحی و ساخت ویلا جامع عمل بپوشانیم. اما در این مسیر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ ملاحظات کلیدی در طراحی ویلا مدرن و آرامش ‌بخش چه هستند؟

آیا مشاوره در حین اجرا مفید است؟

مشاوره ساخت و ساز ویلا فقط در فاز طراحی ویلا نیست. بلکه بخش بزرگی از آن در فاز اجرایی سازه‌ها انجام می‌شود. خیلی از پروژه‌ها در فاز اجرایی با مشکلات بزرگی روبرو می‌شوند. مشکلاتی که شاید در فاز طراحی به آن توجه نکرده و یا اصلاً آنها را پیش ‌بینی نکرده‌اند. مشکلاتی که حالا در فاز اجرایی کل پروژه را تهدید می‌کنند. قطعاً با یک مشاوره تخصصی و پیدا کردن مراحل مناسب می‌توانیم از کنار چنین چالش‌هایی عبور کنیم.
شما می‌توانید پروژه‌های خود را در هر سطح از عملیات طراحی و اجرایی نزد ما در فرلی ویلا آورده تا در کنار شما به تمام چالش‌های پیش روی پروژه بپردازیم و برای تداوم مراحل ساخت ویلا برنامه‌ریزی کنیم. حتی می‌توانیم مشکلات را پیش‌ بینی کرده و از تداوم مسیر اشتباه ساخت ویلا جلوگیری کنیم. اصلاح نقشه، اصلاح شرایط زمین، نظارت بر شرایط اخذ مجوزها و بررسی رعایت ملاحظات فنی طراحی سازه از خدمات تخصصی مشاوره ساخت ویلا در این مرحله است. نظارت و مشاوره حین اجرا در بهبود روند کار، ایجاد نظم در ساخت و ساز و تکمیل بهتر و سریع‌تر پروژه تأثیرگذار است.

آیا-مشاوره-در-حین-اجرا-مفید-است؟
مدت زمان ساخت ویلا

آیا مدت زمان ساخت ویلا قابل ‌پیش ‌بینی است؟

ساختمان‌سازی بدون برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده غیرمنطقی است. مهندسین کاربلد، ساخت ویلا را در چند فاز دسته‌بندی می‌کنند. مراحل اجرای هر فاز را دقیق بررسی کرده و مدت زمان اجرای هر فاز را تخمین می‌زنند. قاعدتاً برای تخمین دقیق مدت زمان ساخت ویلا نیاز به تجربه دارید. مهندسین کاربلد با توجه به ابعاد پروژه، نوع متریال‌ها در طراحی پروژه، نوع زمین، روش تأمین مصالح، برنامه‌ی بودجه‌بندی شده و حتی سبک معماری بنا می‌توانند مدت زمان اجرای ساخت ویلا و یا هر ساختمان دیگری را تخمین بزنند.
اطلاع از مدت زمان ساخت ویلا از نکات کلیدی است. زیرا صاحبان پروژه می‌توانند برای تأمین منابع مالی برنامه‌ریزی کنند. در مراحل مشاوره ساخت ویلا گروه فرلی ویلا به بررسی دقیق پروژه پرداخته شده و با در نظر گرفتن انواع سناریوها، برنامه دقیق زمان‌بندی شده ارائه می‌گردد. این برنامه در بهبود برنامه‌ریزی شما حین فاز اجرایی تأثیرگذار است.

آیا می‌شود برآورد دقیق از هزینه ساخت ویلا داشت؟

بدون برآورد دقیقه هزینه، آغاز عملیات ساختمان‌سازی غیرمنطقی است. ساختمان‌سازی خصوصاً ویلاسازی در چالش بزرگی از انواع هزینه‌ها انجام می‌شود. با هر مقدار منابع مالی و با هر مقدار دسترسی به پول باز هم باید از برآورد هزینه ساخت ویلا اطلاع دقیق داشته باشید.
برآورد هزینه شامل برآورد دقیق مصالح مورد نیاز اجرای پروژه، پیش ‌بینی مراحل ساخت، هزینه تأمین نیروی کار، هزینه تأمین ماشین‌آلات می‌شود. اعلام هزینه ساخت ویلا فقط یک عدد نیست. در فرلی ویلا لیست دقیق از هزینه‌های ساخت ویلا در مراحل مختلف اجرای پروژه تز تنظیم می‌شود. کارفرما به ‌طور عینی و کاملاً شفاهی نسبت ‌به هزینه تمامی مراحل و آیتم‌ها اشراف دارد و بهتر می‌تواند چرخه مالی اجرای پروژه ساخت ویلا را مدیریت کند.

برآورد دقیق هزینه ساخت ویلا

مشاوره ساخت و ساز ویلا شامل چه خدماتی است؟

ما در فرلی ویلا برای هر نوع مشاوره در هر سطح طراحی و اجرایی برنامه داریم. شما می‌توانید پروژه‌های خود را در هر سطح اجرایی نزد ما آورده تا زیر نظر کارشناسان خبره فرلی ویلا به بررسی جوانب اجرایی پروژه بپردازیم. این خدمات شامل تمام مراحل از آغاز تصمیم شما برای خرید زمین تا بخش‌های پایانی فاز اجرایی ساخت ویلا و حتی طراحی محوطه ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا می‌شود. این خدمات در گروه فرلی ویلا شامل جزئیات زیر است:

خدمات مشاوره طراحی ویلا

 • مشاوره خرید زمین و بررسی املاک در مناطق مختلف با جغرافیای متفاوت. در این خدمات به‌ دنبال خرید ملک نیستیم. بلکه به شما در بررسی نوع زمین و پتانسیل ساخت ویلا در شرایط مختلف جغرافیایی کمک می‌کنیم.
 • مشاوره اصلاح زمین، چگونگی جانمایی ساختمان ویلا، پیش ‌بینی الزامات ساخت ویلا در انواع زمین‌های شیب‌دار، نامتوازن، دارای پستی و بلندی
 • مشاوره طراحی ویلا در این‌باره به چگونگی طراحی پلن با در نظر گرفتن نیازها، سلایق و خواسته‌های شما می‌پردازیم. همچنین به دورنمایی از اجرای سبک‌ها در معماری بنای ویلا اشاره می‌کنیم. در نهایت قرار است به بهترین ایده در طراحی پلن ساختمان ویلا دست پیدا کنیم.
 • در چگونگی فضاسازی ساختمان ویلا کنار شما هستیم. در این مرحله قرار است تا با نگاهی جامع چگونگی جانمایی مناسب فضای ویلا، ایجاد دسترسی‌ها، چیدمان اتاق‌ها، طراحی سالن و حتی جانمایی استخر و ایده‌ها مانند طراحی روف گاردن بپردازیم. کافی است با خواسته‌ها و نیازهای خود روراست باشید. در فرلی ویلا برای تحقق تمام این اهداف برنامه داریم.

خدمات مشاوره ساخت ویلا

 • مشاوره ساخت ویلا شامل بخش‌های محاسبات سازه نیز می‌شود. در این بخش قرار است به جزئیات فنی سازه ویلایی، طراحی فونداسیون، تیر و ستون و یا مشخصات میلگرد بپردازیم.
 • برای طراحی بخش‌های تأسیسات و سیستم برق‌کشی ساختمان‌های ویلایی نیز می‌توانید از خدمات تخصصی مشاوره ساخت ویلا در گروه فرلی ویلا بهره‌مند شوید. این مشاوره شامل راهکارهای طراحی سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی، تهیه نقشه برق ساختمان و یا طراحی سیستم پمپ آب و دیگر ملزومات فنی و تأسیساتی می‌شود.
 • برای طراحی نما و اجرای انواع سبک‌های کلاسیک، روستیک و یا مدرن می‌توانید از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا بهره‌مند شوید.
 • در فاز اجرایی می‌توانید برای چگونگی تأمین مصالح، مقدار مصالح مورد نیاز پروژه، تأمین نیروی کار از خدمات مشاوره فرلی ویلا استفاده کنید.
 • فرلی ویلا برای مشاوره‌های حقوقی ساخت ویلا نیز در خدمت شما است. این مشاوره‌ها شامل نکات حقوقی اخذ مجوزها، الزامات طراحی ساختمان، مباحث نظام مهندسی، صدور پروانه ساخت و تراکم، نکات مربوط به پایان کار، اخذ سند و حتی چگونگی تخصیص منابع و پیگیری دریافت خدمات شهری می‌شود.
 • برآورد هزینه مشاوره ساخت ویلا مهمترین نکته‌ی تخصصی مشاوره ساخت ویلا است که برای اجرای دقیق آن می‌توانید از خدمات تخصصی فرلی ویلا بهره‌مند شوید. کارشناسان فرلی ویلا با برآورد پلن ساختمان، ملاحظات اجرایی، موقعیت جغرافیایی، سطح امکانات پیش‌ بینی ‌شده در ساختمان و حتی پیش ‌بینی طراحی محوطه می‌توانند دورنمایی از هزینه ساخت ویلا را مطرح نمایند. همچنین می‌توانند برای شما از سناریوهای مختلف ساخت ویلا برنامه‌ریزی کرده تا بهترین ایده برای ساخت و مدیریت هزینه‌ها را انتخاب کنید.
مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

مزایای بهره‌مندی از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا

آیا لازم است از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا استفاده کنید؟ لزوماً این‌ طور نیست. شما می‌توانید بدون نیاز به مشاوره وارد هر فاز طراحی تا مراحل ساخت ویلا شوید. قاعدتاً موفقیت شما به همت شما در انجام کارها و تلاش شما در انتخاب درست روش‌ها بستگی دارد. اما آیا بهتر نیست در این‌باره نظر تخصصی اهل ‌فن را جویا شوید؟ هزینه مشاوره ساخت ویلا ناچیز است. حتی ممکن است در این مشاوره‌ها هزینه‌ای پرداخت نکنید. اما راهکارهایی تأثیرگذار در اختیار شما قرار می‌گیرد. مزایای بهره‌مندی از خدمات مشاوره ساخت ویلا شامل نکته‌هایی از قبیل موارد زیر می‌شود:

کاهش مدت زمان اجرای پروژه

با بهره‌مندی از مشاوره ساخت ویلا می‌توانید به نکته‌های پنهانی از کار اجرای پروژه پی برد و برای آنها برنامه‌ریزی کرد. یک مشاوره خوب در ایجاد نقشه راه ساخت ویلا تأثیرگذار است. قطعاً با در دست داشتن نقشه راه، مسیر اجرای عملیات‌های عمرانی نیز بهتر و ساده‌تر انجام می‌شود. به ‌این ‌ترتیب کارها سریع‌تر انجام ‌شده و از مدت ‌زمان اجرای پروژه کاسته می‌شود.

کاهش-مدت-زمان-اجرای-پروژه
باعث-صرفه‌جویی-در-هزینه‌ها-خواهد-شد

باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد

بهره‌مندی از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا قطعاً می‌توانید در هزینه‌های ساختمان سازی صرفه‌جویی کنید. یک مشاوره خوب به شما در طراحی پلن کاربردی مناسب محیط و جغرافیای محل کمک می‌کند. همچنین به طراحی ویلایی حساب‌ شده‌تر فکر می‌کنید و می‌توانید از برنامه‌ریزی بهتر در فاز اجرایی بهره‌مند شوید. این برنامه‌ریزی در کاهش هزینه ساخت ویلا تأثیرگذار است.

برای آینده ساختمان برنامه‌ریزی می‌کنید

در یک مشاوره تخصصی ساخت ویلا فقط به مراحل ساخت ویلا پرداخته نمی‌شود. بلکه دورنمایی از آینده سازه نیز مطرح است. مشاوره خوب می‌تواند آینده‌ی سازه احتمالی را پیش ‌بینی کند. مثلاً می‌تواند در اجرای ویلایی که مستعد ارزش افزوده است، به شما کمک کند و یا در مورد شرایط جغرافیایی منطقه و تأثیر آن در آینده سازه بیاندیشید.

برای-آینده-ساختمان-برنامه‌ریزی-می‌کنید
مشاوره های ساخت ویلایی

از ایده‌های منطقی در ساخت ویلا استفاده می‌کنید

خیلی‌ها رؤیاهای بزرگی از طراحی ویلا در سر می‌پرورانند. اما همه این رؤیاها منطقی نیستند. شاید معماری پیدا شود که پلن غیرمنطقی را طراحی کند و مهندسی باشد که آن را بسازد. اما پای هزینه ساخت، طراحی غیراصولی و احتمال تخریب سازه‌های نامتعارف را پیش ‌بینی کرده‌اید؟ در یک مشاوره‌ی تخصصی برای رؤیاهای شما حد و مرزی تعیین می‌شود. قرار نیست تا معمار تابع هر نظر غیرکارشناسی باشد. بلکه لازم است تا حد ممکن سازه‌هایی مهندسی شده مطابق ایده‌های کارفرما طراحی شود.

می‌توانید تجسم عینی از آینده سازه داشته باشید

یک مشاوره خوب فقط در صحبت خلاصه نمی‌شود. بلکه قرار است تا ایده‌ها را در فضایی شبیه‌سازی شده تجسم کنیم. تیم کارشناسی فرلی ویلا آماده است تا طراحی مقدماتی ویلای شما را با استفاده از نرم‌افزارهای مدرن شبیه‌سازی کند. به ‌این ‌ترتیب می‌توانید تصور عینی از آینده سازه داشته باشید.

مشاوره تخصصی ویلایی

مشاوره طراحی پلن چیست؟ چرا به آن نیاز داریم؟

طراحی پلن، فاز مقدماتی ساخت ویلا است. اما بدون تردید مهمترین بخش مقدماتی چنین پروژه‌هایی نیز می‌باشد. همیشه به یاد داشته باشید که هنگام طراحی پلن ویلایی در مرز ساختمان شهری یا روستایی حرکت می‌کنیم. ساختمان ویلایی یقیناً نباید حس شهری شده داشته باشد.
از طرفی نباید در دنیای کاملاً روستایی شده رها شود. این ساختمان باید ما را از دست سنگین فضاهای شهری رها کرده؛ اما جنبه‌های زندگی مدرن در ساختمانی پیشرفته را داشته باشد. طراحی پلن خانه‌های ویلا چیزی فراتر از نماسازی و ساخت ایوان و ایجاد سونا و جکوزی است. این ساختمان قرار است در تعامل کامل با سبک زندگی شما طراحی شود.
در مشاوره طراحی پلن ویلا، به بررسی دقیق پلن مقدماتی سازه پرداخته می‌شود. سیر زندگی در این ساختمان پیش‌ بینی می‌شود. مثلاً اهالی ساختمان چگونه و با چه سطح دسترسی به فضاهای مختلف خانه دسترسی دارند؟ در این خانه برای تمامی اهالی فضای کافی پیش‌ بینی ‌شده است؟ خانه تا چه اندازه دارای فضاهای خصوصی شده باشد؟ آیا برای زندگی حیوانات خانگی الزامات طراحی پیش ‌بینی ‌شده است؟ پلن مقدماتی در خلق فضاهای کاملاً کاربردی با سطح دسترسی ساده و مفید توانمند است؟ گاهاً پیش‌ آمده است که پلن ویلا نقشه‌هایی رویایی و جذاب هستند. اما در عمل از فضاهای بلااستفاده دارند. فضاهایی که روی نقشه خوب هستند. اما پس‌ از احداث و در استفاده عادی اهالی خانه فراموش می‌شوند. آیا علاقه دارید تا در ساختمان ویلایی شما از چنین فضاهای غیرکارآمد وجود داشته باشد؟

آیا برای طراحی تأسیسات به مشاوره ساخت ویلا نیاز دارید؟

تأسیسات ساختمانی ویلا به ‌طور کلی با تأسیسات ساختمان‌های شهری متفاوت است. ساختمان‌های ویلا عموماً از فضاهای آبی برخوردار هستند. مثلاً در طراحی پلن آنها حضور استخر، سونا، جکوزی و یا تعداد زیاد حمام و دستشویی پیش ‌بینی ‌شده است. ویلاها چنین ساختمان‌هایی هستند. طراحی تاسیسات این ساختمان‌ها نیاز به مهارت تخصصی و رعایت ملاحظات فنی گسترده‌ای است.
یک ساختمان ویلا معمولاً از همه جهات باز است و در همه جهات در معرض هوای گرم ‌و سرد قرار دارد. این ساختمان نیاز به تأسیسات گرمایشی و سرمایشی تخصصی دارد. در فرلی ویلا برای طراحی تخصصی ساختمان ویلایی شما برنامه داریم. شما می‌توانید در هر مرحله از فاز مقدماتی تا مراحل پایانی کار از خدمات مشاوره ساخت و ساز ویلا در زمینه طراحی تأسیسات از نگاه فنی کارشناسان فرلی ویلا استفاده کنید.

آیا برای تجهیز کارگاه برنامه دارید؟

تجهیز کارگاه بحث کلیدی مراحل ساخت ویلا است که متأسفانه کمترین توجهی به آن می‌شود. عموم افراد، ظاهر عملیات‌های عمرانی در پروژه‌های ساخت ویلا را می‌بینند. در این نگاه گذرا تماماً المان‌های ساختمانی دیده می‌شود. این در حالی است که چگونگی طراحی کارگاه مورد فراموشی قرار می‌گیرد. شاید هرگز متوجه ضعف طراحی کارگاه نشوید. اما بی‌خبر از همه‌جا در حال هزینه‌ای گزاف و انجام مراحل زمان‌بر و غیراصولی هستید. زیرا احتمالاً از اصول حرفه‌ای تجهیز کارگاه اطلاع ندارید.
کارگاه با تجهیزات ناقص، مدت ‌زمان اجرای پروژه را طولانی می‌کند. باعث اتلاف مصالح شده و یا در اجرای دقیق پلن و اهداف پروژه ناتوان است. از طرفی تجهیز کارگاه پروسه‌ی ساده‌ای نیست. برای تجهیز کارگاه باید پروسه انجام فعالیت‌ها بررسی شود. جانمایی ماشین‌آلات معین شده و در صورت لزوم از ماشین‌آلات مناسب در فضای کارگاه استفاده شود. مشاوره تجهیز کارگاه شامل بحث‌های زیر می‌شود:

 • روش تأمین و تجهیز محل اسکان کارگران و پیمانکار
 • بررسی فضای کافی برای احداث کارگاه. در صورت لزوم اقدام برای اجاره زمین تأسیس کارگاه انجام شود.
 • بررسی تهیه ملزومات کارگران اعم از تهیه لباس و لوازم شخصی حین کار مانند کفش ایمنی، کلاه حفاظتی و یا تأمین هزینه به جهت غذای کارگران
 • بررسی لزوم احداث سازه پشتیبانی. در صورت اجرای سازه، ملاحظات طراحی و برآورد هزینه انجام شود.
 • روش تأمین آب‌وبرق و در صورت لزوم گاز در محیط کارگاه
 • تهیه و نصب ماشین‌آلات. باید نوع، ظرفیت و تعداد ماشین‌آلات مورد نیاز پروژه بررسی شود.
 • روش تامین مصالح، روش دپوی مصالح
 • مشاوره در مورد خدمات بیمه تجهیز کارگاه

سازه مناسب طراحی ویلای شما کدام است؟

ساختمان‌های ویلا با استفاده از سازه‌های متنوع طراحی می‌شوند. در حال حاضر، سازه‌ها اسکلت فلزی و بتنی محبوب‌ترین نوع سازه‌ی ساختمانی هستند. برای ساخت ویلا باید یکی از این سازه‌ها را انتخاب کنید. اما سازه‌ای فلزی یا سازه بتنی کدام یک مناسب ساختمان شما هستند؟ یکی از بحث‌های جدی مشاوره ساخت ویلا، بررسی این انتخاب کلیدی است. اما در این انتخاب قرار است چه چیزهایی را بررسی کنیم؟

در مشاوره ساخت ویلا، برای اجرای سازه ساختمانی تصمیم‌گیری می‌شود. به ‌این ‌ترتیب قبل ‌از هر اقدام عملی حتی در فاز طراحی سازه می‌توانید نوع سازه را بررسی کنید و با توجه به نوع بنا، موقعیت جغرافیایی، برآورد هزینه نوع سازه اصلی ساختمان را انتخاب کنید.

انتخاب سازه‌های بتنی

در اجرای این سازه‌ها از اسکلت‌های بتن ‌آرمه استفاده می‌شود. بسیار مقاوم هستند، طول عمر مفید زیادی دارند، برای خلق سازه‌ها با فونداسیون پیچیده بهترین هستند، روش اجرای آنها ساده است، ماندگار هستند و می‌توانند تا یک عمر سازه‌ای سرپا باشند. اما سازه بتنی سنگین است و اجرای آن به مراحل گسترده بتن‌سازی نیاز دارد.

ساختمان-بتنی

انتخاب سازه‌های فلزی

سازه‌های فلزی را با استفاده از تیرآهن‌های فولادین می‌سازند. بسیار مقاوم و ماندگار هستند. روش اجرای ساده‌ای دارند، می‌شود بخش‌های بزرگ را در محل کارگاه سر هم کرد. اما این سازه‌ها در مقابل رطوبت هوا ضعیف هستند. از طرفی حمل تیرهای سنگین فلزی تا محل کارگاه‌های روستایی و یا مناطق دوردست دشوار است. سازه های فلزی مناسب اجرای ساختمان‌های تک طبقه هستند.

ساختمان فلزی

مشاوره طراحی محوطه چیست؟ آیا به طراحی محوطه نیاز داریم؟

طراحی محوطه از موضوعات کلیدی طراحی هر پروژه ویلایی است. ویلاها در زمین‌های فراخ طراحی می‌شوند و عموم آنها دارای فضاهای بزرگ و کوچک در محیط اطراف خود هستند. ساخت ویلا بدون طراحی محوطه چنگی به دل نمی‌زند. ساختمان‌های ویلا همراه حیاط‌های زیبا و باغ و باغچه‌های زیبا هستند. اما طراحی محوطه از مهارت‌های نوین در صنعت معماری ساختمان است.
برای طراحی حیاط و فضای سبز  ویلا و یا محوطه اطراف ساختمان ویلا می‌توانید از خدمات مشاوره‌ی تخصصی سایت فرلی ویلا استفاده کنید. کارشناسان طراحی محوطه فرلی ویلا، حیاط اطراف هر ساختمان را با توجه به الگوی طراحی سازه، سبک طراحی بنا و همچنین ابعاد فضا طراحی می‌کنند. این طراحی می‌تواند شامل ساخت آلاچیق، ایجاد مسیرهای رفت‌وآمد، ساخت باربیکیو، دیوارچینی، طراحی باغچه، روشنایی محوطه شود. از طرفی در این روزها با بحث جدی طراحی روف گاردن روبه‌رو هستیم. حالا خیلی‌ها علاقه دارند تا در بالاترین طبقه ساختمان ویلایی خود فضایی سبز با المان‌های طراحی روف گاردن داشته باشند. اما در طراحی روف گاردن نیاز به رعایت برخی ملاحظات است و باید نکات تخصصی از نحوه طراحی فونداسیون تا چگونگی عایق‌کاری سقف را بررسی کنیم.

اهمیت دکوراسیون داخلی در مشاوره ساخت و ساز ویلا

برای بهره‌مندی مفید از ساختمان ویلایی به جانمایی مناسب ملزومات و طراحی دکوراسیون داخلی نیاز دارید. در مشاوره تخصصی دکوراسیون داخلی ویلا به چگونگی فضاسازی در داخل ساختمان ویلا، نحوه نورپردازی، ترکیب رنگ دیوارها، طراحی آشپزخانه، طراحی اتاق‌ها، استفاده بهینه از فضاها و در کل ایجاد یک هارمونی ایده‌آل متناسب با سبک معماری بنا می‌پردازیم.
در مراحل ساخت و تجهیز ساختمان‌های ویلایی، مرحله دکوراسیون داخلی را جدی بگیرید. زیرا قرار است با هنر طراحی داخلی از تمامی فضاهای مفید ساختمانی به ‌درستی بهره‌مند شویم.

مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

توصیه هایی برای مشاوره ساخت و ساز ویلا

مشاوره ساخت و ساز ویلا، راهنمای شما در امر ویلاسازی است. این مشاوره‌ها با هدف ارائه راهکار تدوین می شوند. قاعدتاً در خلال این مشاوره‌ها می‌توانید در مورد آینده اجرای سازه ویلایی خود تصمیمات بهتری را اتخاذ کنید. برای این منظور خدمات مشاوره ساخت ویلا، مشاوره طراحی ویلا، مشاوره خرید زمین، مشاوره اصلاح زمین، مشاوره‌های حقوقی ساخت ویلا در گروه فرلی ویلا طراحی می‌شود. در فرلی ویلا از مهارت فنی معماران برجسته برای مشاوره ساخت ویلا برخوردار هستید.

پروژه‌های ویلایی

پرسش و پاسخ

مشاوره ساخت و ساز ویلا فقط در فاز طراحی ویلا نیست. بلکه بخش بزرگی از آن در فاز اجرایی سازه‌ها انجام می‌شود. خیلی از پروژه‌ها در فاز اجرایی با مشکلات بزرگی روبرو می‌شوند. مشکلاتی که شاید در فاز طراحی به آن توجه نکرده و یا اصلاً آنها را پیش ‌بینی نکرده‌اند. مشکلاتی که حالا در فاز اجرایی کل پروژه را تهدید می‌کنند. قطعاً با یک مشاوره تخصصی و پیدا کردن مراحل مناسب می‌توانیم از کنار چنین چالش‌هایی عبور کنیم.

اطلاع از مدت زمان ساخت ویلا از نکات کلیدی است. زیرا صاحبان پروژه می‌توانند برای تأمین منابع مالی برنامه‌ریزی کنند. در مراحل مشاوره ساخت ویلا گروه فرلی ویلا به بررسی دقیق پروژه پرداخته شده و با در نظر گرفتن انواع سناریوها، برنامه دقیق زمان‌بندی شده ارائه می‌گردد. این برنامه در بهبود برنامه‌ریزی شما حین فاز اجرایی تأثیرگذار است.

 • می‌توانید تجسم عینی از آینده سازه داشته باشید
 • از ایده‌های منطقی در ساخت ویلا استفاده می‌کنید
 • برای آینده ساختمان برنامه‌ریزی می‌کنید
 • باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد
 • کاهش مدت زمان اجرای پروژه