شرح پروژه

فاز صفر ، فاز یک ، فاز دو، فاز سه ، طراحی معماری و نما ،سازه ، تاسیسات مکانیکی و برقی ، معماری داخلی ، نظارت کارگاهی و عالیه ، بازرسی جوش و بتن، سازه فلزی

موقعیت

دماوند، شهرک الهیه

زیربنا

۲۸۰ متر مربع (دو خواب+یک مستر)

سال اجرا

پاییز ۹۳-زمستان ۹۵

مشاوره فرلی ویلا

همین الان مشاوره بگیرید

طراحی و ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا در اطراف تهران ایده هوشمندانه‌ای است. در اطراف تهران مناطق خوش آب و هوای متعددی وجود دارد که با دسترسی سریع به پایتخت می‌توانند از امکانات رفاهی و تفریحی و گردشگری قابل توجه نیز برخوردار باشند. شهر دماوند و روستاهای اطراف آن یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران است. طراحی و ساخت ویلا در دماوند سابقه طولانی دارد. از خیلی بیش این شهر مرتفع با آن آب و هوای لطیف در کانون توجه تهرانی‌ها بوده است و حالا هم از رشد و توسعه چشمگیری برخوردار است.
دماوند از بهترین و زیباترین شهرها در استان تهران است. این شهر خوش آب و هوا در فاصله کوتاهی از دشت های مرتفع شرق تهران واقع شده است و همیشه به داشتن هوای لطیف و محیط سرسبز شهرت دارد. ویژگی‌هایی که باعث شده تا طراحی و ساخت ویلا در دماوند همواره مورد توجه قرار بگیرد. خیلی‌ها برای رهایی از همهه شلوغ شهرهای بزرگی همچون تهران به داشتن خانه زیبا و آرامش بخش در طبیعت لطیف شهر دماوند فکر می‌کنند. در این مطلب از تیم کارشناسی گروه فرلی ویلا به معرفی شهر دماوند می‌پردازیم و از پتانسیل‌های این شهر برای ویلا سازی صحبت می‌کنیم.

مختصری از شهر دماوند

دماوند از شهرهای معروف استان تهران است. همجواری با کوه بلند دماوند و بهره‌مندی از آب و هوای لطیف و داشتن مناطق زیبای گردشگری در شهرت این شهر تاثیرگذار هستند. اما به هر حال همجواری با ابر شهر تهران و دسترسی ساده و سریع در شهرت آن بی تاثیر نبوده است.
شهر دماوند به خط مستقیم در فاصله ۲۵ کیلومتری از جبهه جنوب شرقی کوه دماوند قرار دارد. همچنین فاصله این شهر از تهران ۷۴ کیلومتر است. این شهر در ارتفاع بلند ۱۹۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و در جمع مرتفع ترین شهر‌های ایران قرار می گیرد. دماوند شهر پر آب ایرانی است. آبهای سه رود مشا، تیزاب و رودخانه تار در بخش‌های بالادست شهر دماوند به یکدیگر می‌رسند و این شهر بالانشین را سیراب می‌کنند.

آب و هوای شهر دماوند

دماوند و تمام مناطق و روستاهای اطراف آن همگی اقلیم کوهستانی دارند. این شهر در دامنه بلند کوههای مرتفع بخش مرکزی رشته کوه البرز قرار گرفته است. اگرچه پهنه شهر کاملا مسطح و دلباز است اما موج آب و هوای کوهستانی بر شهر دماوند و تمام مناطق اطراف آن سیطره دارد. این شهر دارای زمستان‌های سخت اما بهار و تابستانی لطیف است. اگر چه دمای هوا در ایام زمستانی بسیار کاهش پیدا می‌کند و حتی رکود ۱۱۶ روز یخبندان سالیانه را ثبت کرده است، اما در ایام بهار و تابستانی هوایی کاملا لطیف و دلنواز دارد. تاجایی که میانگین دمای سالانه شهر دماوند در حدود ۱۳ درجه سانتیگراد است. آب و هوای دماوند روی ‌هم ‌رفته معتدل است. در این شهر زمستان را به معنای واقعی کلمه تجربه خواهید کرد. اما تابستان آن با حس و حال بودن در مناطق ییلاقی سپری خواهد شد. آب و هوای دماوند مهمترین جذابیت این شهر است تا جایی که یکی از مهمترین مولفه‌ها برای طراحی و ساخت ویلا در دماوند تبدیل شده است.

دسترسی به شهر دماوند

دماوند از بزرگترین شهر‌ها در بخش شرقی استان تهران است و با فاصله کوتاه از پایتخت قرار دارد. این شهر از دسترسی سریع و ساده با شرق تهران برخوردار است. به راحتی می‌توانید با عبور از همهه تهران و شلوغی هایش خارج شده و در مسیر جاده اتوبانی تا خود شهر دماوند سفرکنید. دسترسی ساده و سریع به تهران از ویژگی‌های جذاب شهر دماوند می‌باشد. در عین حال این شهر از سطح دسترسی مناسب به منابع و مصالح ساختمان سازی برخوردار است. تهیه مصالح برای ساخت ویلا در دماوند تقریباً ساده و سرراست است و قطعاً در انجام پروژه‌های ویلا سازی مورد توجه قرار می‌گیرد.
دماوند برای آنها که می‌خواهند به سرعت از شلوغی شهر تهران خارج شده و با کمترین چالش به ویلایی در مناطق خوش آب و هوا برسند ایده آل است. دسترسی این شهر از تهران تا مازندران عالی است و کاملاً در کانون توجه کوریدور شرقی استان تهران قرار دارد.

چرا ساخت ویلا در دماوند؟

در سال‌های اخیر ساخت ویلا در دماوند رشد چشمگیری داشته است. مناطق اصلی این شهر و حتی روستاها و مناطق اطراف آن کاملاً مورد توجه طیف گسترده از سرمایه گذار‌ها قرار گرفته است. طراحی و ساخت ویلا در دماوند با اهداف متفاوتی انجام می‌شود. بسیاری از مالکان با هدف بهره مندی از یک ویلا با آب و هوای خوب در نزدیکی تهران برای استراحت آخر هفته چنین ویلا‌هایی را در دماوند می‌سازند. اما هستند کسانی که با هدف سرمایه گذاری و چشم انداز در آینده اقدام به ویلا سازی در دماوند می کنند.
مناطق خوش آب و هوا در اطراف تهران زیاد نیستند. دماوند یکی از معدود شهرهای برجسته در اطراف تهران است که به خوبی می‌تواند نقش یک شهر توریستی و یا مرکز طبیعتگردی با آب و هوای لطیف را داشته باشد. این شهر در سالهای گذشته به عنوان شهر نمونه صنعت گردشگری انتخاب شده است.

مزایای شهر دماوند

شهر دماوند منطقه ایده آل ویلا سازی در اطراف تهران است. تقریبا همه تهرانی ها از آب و هوای خوشنواز شهر دماوند اطلاع دارند. مزایای این شهر برای ویلا سازی به قرار زیر است:

  • دماوند و مناطق اطراف آن از شهر‌های پیشرو ایران و استان تهران هستند
  • سطح امکانات شهری حتی در مناطق اطراف دماوند کامل است و از خدمات کامل شهری استفاده می شود.
  • اخذ مجوز و پروانه ساخت در این شهر تقریباً ساده است و به راحتی می‌توانید مسیر قانونی طراحی و ساخت ویلا در دماوند را سپری کنید
  • دماوند قطب گردشگری معرفی شده است و از جاذبه‌های طبیعتگردی قابل توجه برخوردار است
  • آب و هوای دماوند لطیف و جذاب است. در زمستان خودنمایی کامل هوای برفی را تداعی می‌کند و در تابستان روزهای خنکی دارد
  • از دسترسی ساده و سریع تا قلب پایتخت یعنی شهر تهران برخوردار است
  • شرایط دسترسی به تامین مصالح ساختمان سازی در این شهر ساده است.
  • در جوار بلندترین کوه ایران قرار دارد که به تنهایی می‌تواند جاذبه گردشگری و هدف تاثیرگذاری برای ساخت ویلا در دماوند باشد.

چطور ویلایی در دماوند بسازیم؟

ساخت ویلا در دماوند هدف جذابی است. اما ساختن ویلا در منطقه جغرافیایی شهر دماوند چگونه است؟ از چه پتانسیل‌هایی برخوردار است؟ تاثیر آب و هوای شهر دماوند در طراحی و ساخت ویلا چگونه است؟
اولین نکته و شاید مهمترین نکته قرارگیری شهر دماوند در جوار کوه‌های بلند البرز میانی است. ارتفاع شهر دماوند نزدیک به دو هزار متر است و آب و هوای آن در اکثر ایام سال زمستانی است. اگرچه دماوند دارای هوای لطیفی است اما در فصل سرد سال قدرت سرمای خود را به رخ می‌کشد. خانه‌های ویلایی در شهر دماوند همسو با همین آب و هوای زمستانی ساخته می‌شوند.
معمولاً در این ساختمان‌ها چندان توجهی به تفریحات آبی محوطه مانند استخر‌های سرباز نمی شود. در عوض محیط اطراف خانه‌های ویلایی برای محوطه سازی فضای سبز ایده آل هستند. آب و هوای دماوند مساعد رشد گیاهان است و اگر علاقه به داشتن باغ و باغچه دارید این شهر و مناطق اطراف آن گزینه ایده آلی است.

هزینه ساخت ویلا در دماوند

هزینه ساخت ویلا در دماوند بسته به زمان ساخت ویلا متغیر است. طراحی و ساخت ویلا در دماوند چالش‌های خاص خودش را دارد. ما در حال صحبت از یک شهر کوهستان نشین هستیم که ایام طولانی سرد سال را تجربه می‌کند. تعداد روزهای یخبندان در شهر دماوند زیاد است و گیاهان به بیشتر از ۱۰۰ روز در سال می‌رسد. حتی در ایام بهار نیز با موج سرما و ناملایمات جوی سر و کار داریم. اگر ساخت ویلا در دماوند به موقع و در ابتدای آغاز فصل گرما آغاز شود، در طول سپری شدن موج سرما با چالش جدی مواجه نیستیم و می‌توانیم روند ساخت را به درستی سپری کنیم.
همچنین شهر دماوند در نزدیکی تهران به دیگر مناطق پرجمعیت حاشیه تهران قرار دارد. از طرفی خود شهر نیز شلوغ و پرجمعیت است. بنابراین برای تامین نیروی کار ماهر با چندان چالشی مواجه نیستیم. با این همه هزینه ساخت ویلا در دماوند به تخمین درست به مراحل آغاز کار پروژه مربوط است. ولی به هر حال دسترسی مناسب به مصالح ساختمانی و نیروی کار در اقتصادی تر شدن پروژه ساخت ویلا در دماوند تاثیرگذار است.

شرکت طراحی و ساخت ویلا در دماوند

دماوند شهر زیبایی است که روی هم رفته هوای لطیفی دارد. این شهر با حس و حال استان مازندران در دل استان تهران جا خوش کرده است. باغ‌های میوه شهر دماوند شهرت بالایی دارند که قطعاً به دلیل بهره مندی از اقلیم مناسب و خوشگوار آنجا است. طراحی و ساخت ویلا در دماوند پیشنهاد هوشمندانه‌ای است. چرا که قرار است برای حضوری جذاب در یکی از زیباترین ولطیف ترین شهرهای ایران اقدام کنید. برای طراحی و ساخت ویلا در دماوند می توانید از خدمات کامل معماری و عمران گروه فرلی ویلا استفاده کنید.

از دیگر پروژه های ما دیدن بفرمایید

5/5 - (1 امتیاز)