طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت

در سال‌های اخیر مناطق شهری اطراف تهران مورد توجه گسترده قرار گرفته‌اند. این مناطق از آب و هوای خوبی برخوردار هستند. با دسترسی سریع و ساده تا قلب کلانشهر تهران توسعه پیدا می‌کنند و قیمت زمین در آنها به مراتب از بافت شهری پایتخت ارزان‌تر است. پاکدشت یکی از همین مناطق شهری اطراف تهران است. طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت حالا رونق چشمگیری پیدا کرده است و خیلی‌ها علاقه دارند تا در این شهر جنوبی حومه تهران سرمایه گذاری کنند. طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت با اهداف متنوع انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری اولین ایده است. اما بهره‌مندی از ملک ارزان‌تر، همجواری با تهران، محیط شهری خلوت و آب و هوای پاکیزه و... از جمله مولفه‌هایی هستند که ویلا سازی در پاکدشت را رونق می‌دهند. در این مقاله از تیم کارشناسی گروه فرلی ویلا به تمامی نکات از طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت می‌پردازیم.

پاکدشت کجاست؟

پاکدشت مرکز شهرستان پاکدشت از شهرهای جنوب شرقی استان تهران است. این شهر دقیقاً در جنوب شرقی کلانشهر تهران قرار دارد اما از دسترسی سریع تا قلب ‌تهران برخوردار است. پاکدشت از شهرهای قدیمی استان تهران محسوب می‌شود. در سال ۱۳۵۲ به عنوان یکی از شهرستان‌های استان تهران معرفی و هم اکنون بافت شهری آن مساحتی بالغ بر 610 کیلومتر مربع را شامل می‌شود. جمعیت پاکدشت ۷۰۶ هزار نفر بوده است و یکی از شهرها با رشد جمعیت بالای ۱۰ درصد است. هم‌جواری با پایتخت و قیمت مناسب املاک باعث افزایش روز افزون جمعیت شده است. شهر پاکدشت آنقدر بزرگ است که با حضور چنین جمعیتی هنوز هم یک شهر خلوت و بی سر و صدا باشد.
جالب است بدانید که شهر پاکدشت به پایتخت گل و گیاه ایران شناخته می‌شود. در این شهر تعداد گلخانه‌های مدرن و سنتی بسیار زیادی دایر است و همه ساله تولیدات گل و گیاه قابل توجهی دارد. بیشترین گل و گیاه پاکدشت نیز در روستاهای گلزار و یا آلونک در جوار این شهرستان تولید می‌شوند. اما به هر حال بهره‌مندی قابل توجه از کشت سبزیجات و گل و گیاهان تزئینی، شهر پاکدشت را به فضای سرسبز با نماد پایتخت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است که برای طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت بسیار مناسب است.

آب و هوای شهر پاکدشت

آب و هوای پاکدشت شرایطی گرم و نیمه خشک دارد. البته بخش‌هایی از شمال این شهرستان دارای آب و هوای معتدلی هستند. اما هر چه به سمت جنوب حرکت کنیم، احساس خشکی و گرمی هوا غالب‌تر است. در مجموع می‌توانیم پاکدشت را در فهرست شهرستان‌های خوش آب و هوای استان تهران قرار دهیم.
همان‌طور که گفتیم، این شهر نماد پایتخت گل و گیاه در ایران شده است و قطعاً آب و هوای معتدل آن در توسعه زیرساخت‌های باغداری و گلخانه داری بی‌تاثیر نبوده است. ‌هوای معتدل و چهارفصل این شهرستان مورد توجه ویلا ساز‌ها هم قرار گرفته است. آب و هوای این شهرستان احساسی از اعتدال چهار فصل را به همراه دارد. اکثر روزها آفتابی است. اما در ایام مختلف سال می‌توانید گذر فصل‌ها را تجربه کنید.

شرایط-ساخت-و-طراحی-ویلا-در-پاکدشت

زیرساخت‌های شهری پاکدشت

پاکدشت شهر کوچکی است که در دشت‌های حاصلخیز مناطق جنوب شرقی شهر تهران قرار دارد. جاده بزرگ خاوران درست از میان این شهرستان عبور می‌کند. این جاده اصلی‌ترین راه مواصلاتی پایتخت تا شهرهای شرقی کشور است.
زیرساخت‌های شهری پاکدشت در حد شهر‌های متوسط استان تهران توسعه پیدا کرده است. پاکدشت شهر خلوتی است؛ اما تراکم جمعیتی در مرکز شهر زیاد است و عموماً ساختار شهری در بافتی نسبتاً قدیمی با خیابان‌هایی که خیلی منظم نیستند، شکل می‌گیرد. اگر از بخش‌های نسبتا شلوغ مرکز شهر پاکدشت عبور کنیم، در اطراف این شهرستان خصوصا مناطق همجوار آن با حس و حال خلوت و آرام‌تری مواجه می‌شویم.
شهرستان پاکدشت قبل از آنکه یک شهر باشد، در واقع یک مجموعه روستا در اطراف یک بافت شهری کوچک است. بافت شهری پاکدشت خیلی بزرگ نیست. اما فاصله آن تا روستاهای اطراف آن کم است و به نوعی فضاهای روستایی تا دل محیط شهری گسترش پیدا کرده‌اند. برای همین است که تقریباً تمامی محیط‌های روستایی شهر پاکدشت از امکانات خوبی از قبیل راه مناسب و خدمات کامل شهری برخوردار هستند. موضوعی که کاملاً مورد توجه طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت قرار می‌گیرد.

قیمت زمین در شهرستان پاکدشت

ساخت ویلا در پاکدشت رونق خوبی دارد و قطعاً قیمت مناسب زمین یکی از مهمترین مولفه‌های تاثیرگذار است. پاکدشت یکی از شهرهای ارزان در حومه پایتخت است. روستاهای زیادی دارد که در تمامی آنها از زیرساخت‌های مناسب شهری و روستایی استفاده می‌شود. قیمت زمین دراطراف پاکدشت و در روستاهای خوش آب و هوای آن اقتصادی است.
به راحتی می‌توانید با بودجه بسیار کمتر از دیگر شهرستان‌ها در مناطق اطراف پاکدشت زمین مناسب ویلا سازی را با قیمت مناسب تهیه کنید. این شهرستان حتی از فرصت سرمایه‌گذاری بالایی نیز برخوردار است. نزدیکی به پایتخت و قرار گرفتن در راه مواصلاتی شرق کشور باعث شده تا حضور در این شهرستان فرصت‌های سرمایه‌گذاری بالقوه داشته باشد. قیمت مناسب ملک موضوع کلیدی است که هر نوع طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت را تصمیمی اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایده‌آلی خواهد کرد.

زیرساخت‌های-شهری-پاکدشت

شرایط ساخت و طراحی ویلا در پاکدشت

پاکدشت شهرستانی در کنار پایتخت است که با فضایی روستایی – شهری شکل گرفته است. همان‌طور که اشاره کردیم، این شهرستان مجموع بزرگی از فضاهای روستایی است که به مرکزیت بافت کوچک شهری توسعه پیدا کرده‌اند. بهره‌مندی از بافت مناسب روستایی و حضور امکانات مطلوب و دسترسی ایده‌آل این فضاهای روستایی در کنار قیمت مناسب و زمین‌های زیاد باعث شده تا ویلا سازی در پاکدشت رونق بالایی داشته باشد.
ویلاسازی در پاکدشت مسیر سرراست و ساده‌ای دارد. اول آنکه مسئولین شهری از حضور اهالی جدید و ساخت و ساز‌های نوین استقبال می‌کنند. چرا که این ساخت و سازها باعث توسعه روز افزون این شهرستان می‌شود. در عین حال دسترسی به مصالح ساده است. پاکدشت تعداد زیادی معادن برداشت و تهیه مصالح ساختمانی دارد. در این شهرستان به راحتی می‌توانید هر نوع مصالح را با قیمت مناسب تهیه کنید. قابلیتی که قطعاً در ساده شدن ساخت ویلا و کاهش هزینه آن نیز تاثیر می‌گذارد.

مزایای ساخت ویلا در پاکدشت

برای آنهایی که قصد ساخت ویلا در اطراف تهران دارند، گزینه‌های متعددی نیز وجود دارد. شهرستان‌های ریز و درشت اطراف تهران زیاد هستند. اما ساخت ویلا در پاکدشت مزایایی نیز دارد:

  • مسیر قانونی اخذ مجوز و طی شدن مراحل ساخت تا بهره‌مندی از خدمات شهری در پاکدشت ساده و سرراست است.
  • این شهرستان در مسیر مهمترین راه مواصلاتی شرق کشور و در جوار پایتخت با دسترسی سریع تا قلب تهران قرار دارد.
  • آب و هوای پاکدشت معتدل است و می‌توانید حس و حال هر فصل را به خوبی تجربه کنید.
  • قیمت زمین به نسبت دیگر شهرستان‌های اطراف تهران مناسب است.
  • فضاهای روستایی شهرستان پاکدشت از امکانات مناسب و خدمات شهری برخوردار هستند.
  • تامین مصالح با قیمت مناسب ساده است و این نکته در ساخت و ساز سریع و ارزان ویلا اهمیت زیادی دارد.
  • پاکدشت از فرصت سرمایه‌گذاری مناسبی نیز برخوردار است.

شرکت-طراحی-و-ساخت-ویلا-در-پاکدشت

شرکت طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت

ساخت ویلا در اطراف تهران ایده جذابی است. برای آنها که از حضور در روزهای شلوغ و خسته ‌کننده شهر تهران دلزده هستند و می‌خواهند ایام پایانی هفته و یا ایام تعطیلات را کمی استراحت کنند، ماندن در خانه‌های ویلایی اطراف تهران جذاب است.
همه این شرایط باعث شده تا حالا شاهد موج بزرگی از ویلا سازی در اطراف تهران باشیم. قطعاً برای این منظور به مناطق خوش آب و هوا با قیمت مناسب که از زیرساخت‌های شهری – روستایی خوبی برخوردار هستند، نیاز داریم. پاکدشت یکی از همین مناطق اطراف تهران است. شهرستان پاکدشت شاید شهرت و یا زیبایی دیگر شهرستان‌ها را نداشته باشد؛ اما طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت ارزان قیمت و اقتصادی است. البته برای این منظور بهتر است مناطق شمالی شهرستان پاکدشت را انتخاب کنید. زیرا در مناطق شمالی شهرستان از آب و هوای بهتری نیز برخوردار هستید. برای خدمات طراحی و ساخت ویلا در پاکدشت می توانید از مهارت ویلا سازی گروه فرلی ویلا بهرمند شوید. کارشناسان فرلی ویلا آماده هستند تا به شما مشاوره رایگان طراحی انواع ویلا در هر منطقه از اطراف تهران را ارائه نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *